ՀՀ վարչապետն ու նրա տիկինը կորոնավիրուսի թեստ կհանձնեն
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և նրա տիկին Աննա Հակոբյանը կորոնավիրուսի թեստ կհանձնեն։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք այսօր վերնագիր տեսանք, որ Բրազիլիայի նախագահի թեստը դրական է եղել, այսինքն՝ նրա մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսը, իսկ դուք գիտեք, որ մարտի 7-ին Աննան հանդիպում է ունեցել Բրազիլիայի նախագահի տիկնոջ հետ, և նրանց ողջագուրվելու լուսանկարն էր հրապարակվել։ Մենք եկանք Սևանում մեկուսանալու, և առաջին գործողությունը, որ արել ենք, մեր ջերմությունները չափելն էր, ջերմություն չունեինք։ Դրանից հետո էլի ենք չափել, կրկին չկար ջերմություն։ Բայց դրանից հետո եղավ Բրազիլիայի նախագահի պաշտոնական հերքումը, նա հայտնել էր, որ թեստը եղել է բացասական։ Սակայն ամեն դեպքում մենք մեկուսացված կմնանք, վաղն առավոտյան թեստ կհանձնենք, համոզվելու համար, որ ամեն ինչ կարգին է՝ չնայած ինչքան մասնագետների հետ խորհրդակցել ենք, հավանականությունը շատ փոքր է»,- մանրամասնեց վարչապետը։

YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan will be tested for the novel coronavirus.
“Today we saw a headline in the press that the Brazilian president’s test results were positive, and you know that on March 7 Anna had a meeting with the Brazilian First Lady, and a photo of them embracing was published. We arrived in Sevan for self-quarantine, and the first thing we did was check ourselves for fever, we didn’t have it. We checked again, and again we didn’t have fever. But then the Brazilian President officially refuted the report, he said that his test results were negative. However, in any case we will remain isolated, tomorrow morning we will be tested to be convinced that everything is all right, despite many professional medics telling us that the possibility [of infection] is very low”, the PM said.