Կորոնավիրուսի հետ կապված սպասում ենք լավ նորությունների. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում մարտի 1-ից մեկուսացված քաղաքացիները մարտի 13-ին հետազոտության կենթարկվեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք այսօր սպասում ենք լավ նորությունների՝ կապված կորոնավիրուսի հետ: Այսօր կհետազոտվեն դեռևս մարտի 1-ին Ծաղկաձորում մեկուսացված մեր հայրենակիցները: Եվ բավականին մեծ հավանականություն կա, որ նրանց մոտ ախտորոշումը կլինի բացասական, և մենք, այդ մարդկանց համբերատարության համար շնորհակալություն հայտնելով, կուղեկցենք իրենց տները:
Ես չեմ ուզում ասել, որ 100 տոկոսով, բայց մեծ հավանականություն կա, որ հենց այսպես էլ կլինի»:
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը հաստատվեց մարտի 1-ին: Վարակված քաղաքացու հետ շփում ունեցած 32 անձ մարտի 1-ից մեկուսացվել է Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում:

'We are expecting good news over coronavirus', Armenian PM says
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. The 31 direct contacts of Armenia’s first coronavirus case will be tested again on March 13, Prime Minister Nikol Pashinyan said live on Facebook.
“We are expecting good news today over the coronavirus. Today our compatriots, who are in quarantine since March 1 in Tsakhkadzor town, will be tested. And there is quite a big probability that their test results will be negative, and we will send back these people to their homes and will thank them for their patience.
I don’t want to say for 100%, but there is a great probability that this will take place”.
The first case of the novel coronavirus was confirmed in Armenia on March 1. 31 people who had a direct contact with the patient have been quarantined in Golden Palace defunct hotel in Tsaghkadzor resort town.