Կորոնավիրուսի հետ կապված սպասում ենք լավ նորությունների. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում մարտի 1-ից մեկուսացված քաղաքացիները մարտի 13-ին հետազոտության կենթարկվեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Մենք այսօր սպասում ենք լավ նորությունների՝ կապված կորոնավիրուսի հետ: Այսօր կհետազոտվեն դեռևս մարտի 1-ին Ծաղկաձորում մեկուսացված մեր հայրենակիցները: Եվ բավականին մեծ հավանականություն կա, որ նրանց մոտ ախտորոշումը կլինի բացասական, և մենք, այդ մարդկանց համբերատարության համար շնորհակալություն հայտնելով, կուղեկցենք իրենց տները:
Ես չեմ ուզում ասել, որ 100 տոկոսով, բայց մեծ հավանականություն կա, որ հենց այսպես էլ կլինի»:
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը հաստատվեց մարտի 1-ին: Վարակված քաղաքացու հետ շփում ունեցած 32 անձ մարտի 1-ից մեկուսացվել է Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում:

В связи с коронавирусом мы ждем хороших новостей: Пашинян
Граждане, изолированные с 1 марта в гостинице “Голден Палас” в Цахкадзоре, 13 марта пройдут обследованию. Как передает «Арменпресс», об этом в прямом эфире в Facebook сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Сегодня мы ждем хороших новостей, связанных с коронавирусом. Сегодня будут обследованы наши соотечественники, изолированные в Цахкадзоре еще с 1 марта. И есть довольно большая вероятность, что их тест будет отрицательным, и мы, поблагодарив этих людей за терпение, сопроводим их по домам.
Я не хочу говорить, что на 100% , но есть большая вероятность, что так и будет”.
Первый случай заражения коронавирусом в Армении был подтвержден 1 марта. 32 человека, контактировавших с инфицированным гражданином, с 1 марта были изолированы в гостинице “Голден Палас” в Цахкадзоре.