«ԱրմՀայթեք» ցուցահանդեսը հետաձգվում է կորոնավիրուսի տարածման վտանգի պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և պաշտպանության նախարարությունները համատեղ որոշում են կայացրել հետաձգել ԱրմՀայթեք միջոցառումը մինչև 2020 թվականի հոկտեմբեր՝ հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման ռիսկերն ու վտանգները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից:
«Տեղեկացնում ենք, որ հաշվի առնելով վերջին շրջանում կորոնավիրուսի (COVID 19) տարածման ռիսկերն ու վտանգները՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության և ՀՀ պաշտպանության նախարարությունները համատեղ որոշում են կայացրել` հետաձգելու ԱրմՀայԹեք միջոցառումը մինչև 2020թ. հոկտեմբեր:Միջոցառման իրականացման օրերի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի: Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը․ համոզված ենք՝ ըմբռնումով եք մոտենում փաստին, որ հանրության անվտանգությունն ու առողջությունը առաջնահերթություններ են անգամ նման մասշտաբային և կարևոր միջոցառումների պարագայում»,- ասված է երկու նախարարությունների տարածած համատեղ հաղորդագրության մեջ:
«ԱրմՀայթեք» Սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդեսը նախատեսվում էր անցկացնել 2020 թվականի մարտի 26-28-ը:

ArmHiTec exhibition postponed due to danger of spread of coronavirus
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. Armenia’s ministries of high-tech industry and defense made a joint decision to postpone the ArmHiTec International Exhibition of Arms and Defense Technologies until October 2020, taking into account the risks and dangers of the novel coronavirus, the ministry of high-tech industry told Armenpress.
“Taking into account the risks and dangers of the spread of the novel coronavirus (COVID-19) the ministry of high technological industry and the ministry of defense of Armenia made a joint decision to postpone the ArmHiTech event until October 2020. Additional information will be provided on the dates of the event”, the ministries said in a statement.
The ArmHiTec International Exhibition of Arms and Defense Technologies was scheduled to take place on March 26-28, 2020 in Yerevan.