Արմեն Թավադյանը ազատ կարձակվի. դատարանը բավարարել է պաշտպանների բողոքը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի նախագահությամբ բավարարել է «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության սեփականատեր Արմեն Թավադյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու որոշման դեմ պաշտպանների բողոքը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը՝ հավելելով, որ Արմեն Թավադյանն ազատ կարձակվի:
Արմեն Թավադյանը կալանքի տակ է գտնվում 2019 թվականի դեկտեմբերից:
2020 թվականի փետրվարի 19-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, բավարարել է կալանքի ժամկետը ևս երկու ամսով երկարացնելու մասին ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը։Պաշտպանները դատարանի այս որոշման դեմ բողոք է ներկայացրել, ինչը մակագրվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին:

TV station owner Armen Tavadyan to be released from jail
YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. The Criminal Court of Appeal upheld the complaint of the lawyers of the owner of Channel 5 TV Armen Tavadyan against the decision of prolonging his detention, ARMENPRESS reports Tavadyan’s lawyer Hovhannes Khudoyan told the reporters, adding that Tavadyan will be set free.
Armen Tavadyan was jailed in December, 2019.
Heis charged under Article 340 of the Criminal Code (Bribing or forcing someone for false testimony, false conclusion or false translation).
He is charged as part of an ongoing investigation concerning an alleged attempt by a man to bribe a witness in the trial concerning ex-president Robert Kocharyan.