Հունաստանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին դեսպանությունը իր հետ կապի դուրս գալու հորդոր է հղում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածմամբ առաջացած ճգնաժամային իրավիճակը՝ Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը հորդորում է Հունաստանում բնակվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիներին կապ հաստատել դեսպանության հետ:
«ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք նաև տեղեկություն տրամադրել իրենց վերաբերյալ՝ ուղարկելով տվյալները (անուն, ազգանուն, բնակության վայր /նահանգ, քաղաք, հասցե/, հեռախոսահամար) հետևյալ էլեկտրոնային հասցով՝ [email protected]:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ նման տեղեկատվության տրամադրումը որևէ պարտավորություն չի առաջացնում։ Դեսպանության հետ կապ կարելի է հաստատել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +30 2106831130 ներքին համարը՝ 207 (09։00-16։00)»,-ասված է դեսպանության հաղորդագրության մեջ:

Посольство призывает граждан Армении, находящихся в Греции, связаться с ними
Учитывая кризисную ситуацию, связанную с распространением коронавируса, посольство Армении в Греции призывает всех граждан Армении, проживающих в Греции, связаться с посольством.
“Призываем также и граждан Республики Армения предоставить информацию о них, отправив данные (имя, фамилия, место жительства /штат, город, адрес/, номер телефона) по следующему электронному адресу: [email protected].
Сообщаем также, что предоставление такой информации не создаст никаких обязательств. Связаться с посольством можно по телефону: +30 2106831130 внутренний номер: 207 с 09 00 до 16:00” , - говорится в сообщении посольства.