Սպասում ենք 9 թեստի պատասխանի. Փաշինյանն ամփոփեց կորոնավիրուսի կանխարգելման հանձնաժողովի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող հանձնաժողովում սպասում են 9 թեստի պատասխանի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնեց ՀՀ վարչապետը՝ ամփոփելով հանձնաժողովի նիստի արդյունքները: «Այդ թեստերի պատասխանները լինելուն պես հանրությանը կտեղեկացնենք: «Հույս ունենք, որ չեն հաստատվի, բայց եթե, Աստված մի արասցե, հաստատվեն, մենք դրա մասին կտեղեկացնենք: Բայց, եթե հաստատվեն, դա որևէ խուճապի առիթ պետք է չլինի, որովհետև պետք է արձանագրենք, որ սա հաղթահարելի հիվանդություն է»,- ասաց վարչապետը:
Վարչապետն արձանագրեց, որ մարտի 1-ից հետո իրադրության նեգատիվ որևէ փոփոխություն չկա, այսինքն՝ կորոնավիրուսով հիվանդացության նոր դեպք չկա. «Այս ընթացքում կասկածելի մի քանի դեպքեր ախտորոշվել են, և պատասխանը բացասական է»,- ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, որ կորոնավիրուսով հիվանդ անձի ինքնազգացողությունը լավ է.
«Նա ջերմություն է ունեցել, հետո ջերմությունը ինքն իրեն իջել է, հիմա ուղղակի մարդը բժշկական կենտրոնի սենյակում հեռուստացույց է նայում: «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում գտնվող անձանց մոտ նույնպես որևէ ախտանշան ի հայտ չի եկել, ջերմություն չունեն, ինքնազգացողության հետ կապված խնդիրներ չունեն: Երեկվա ընթացքում մենք երեք-չորս կասկածելի դեպք ենք ախտորոշել, բոլորը բացասական են եղել»,- նշեց վարչապետը:

Ждем результатов 9 тестов: Пашинян подвел итоги заседания комиссии по предотвращению коронавируса
В комиссии по предотвращению распространения коронавируса ждут результатов 9 тестов. Как передает «Арменпресс», об этом сказал премьер-министр Армении, подводя итоги заседания комиссии. “Как только будут результаты этих тестов, мы сообщим о них общественности. “Мы надеемся, что они не подтвердятся, но если, не дай бог, подтвердятся, мы сообщим об этом. Но если даже подтвердятся, это не должно стать поводом для паники, поскольку мы должны признать, что это излечимая болезнь”, - сказал премьер.
Премьер-министр констатировал, что после 1 марта никаких негативных изменений в ситуации нет, то есть нет новых случаев заболевания коронавирусом. За это время были проверены несколько подозрительных случаев, ответ отрицательный”, - сказал он.
Никол Пашинян сообщил, что самочувствие больного коронавирусом хорошее.
“У него была лихорадка, потом температура сама по себе по себе спустилась, а теперь он смотрит телевизор в комнате медицинского центра. У людей, находящихся в гостинице “Голден Палас”, также не выявлено никаких симптомов, нет температуры и проблем с самочувствием. В течение вчерашнего дня мы проверили три-четыре подозрительных случая, все были отрицательными”, - отметил премьер.