Կայացվել են կադրային որոշումներ. Փաշինյանը՝ բանակում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ քննարկման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է բանակում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ կառավարությունում կայացած քննարկմանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետը քննարկման վերաբերյալ գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Կայացվեցին մի շարք կարեւոր, այդ թվում կադրային որոշումներ: Այս ֆոնին՝ հարկ եմ համարում ընդգծել, որ 2019 թվականին բանակում արձանագրված մահվան դեպքերի պատմական մինիմում ենք ունեցել: Եւ մեր խնդիրն է այս դինամիկան պահպանել: Սրա համար, սակայն, կարեւոր եմ համարում բանակի շուրջ նյարդային մթնոլորտի բացառումը: Չկա բանակ-հասարակություն բաժանում: Մենք մեկ մարմին ենք, մեկ ընտանիք, մեկ օրգանիզմ: Եւ մենք կհաղթենք: Փա՛ռք Հայոց փառապանծ բանակին»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

‘We are one family’ – PM on military and society
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan said “a number of important decisions, including cadre decisions” have been made during the February 17 meeting on the recent fatalities in the Armed Forces.
“Against this background I find it necessary to underscore that in 2019 we had a historic low of death cases recorded in the military. And our objective is to maintain this dynamics. For this, however, I find it important to rule out the nervous atmosphere around the military. There is no division between the army and the society. We are one body, one family, one organism. And we will win. Glory to the glorified Armenian Army,” Pashinyan said on Facebook.