ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցություն է հայտնել Թուրքիային ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Թուրքիային ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ։
«Խորապես ցավակցում ենք Էլյազիգում նախօրեին տեղի ունեցած սարսափելի երկրաշարժի հետևանքով մահացածների ընտանիքներին, տուժածներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում և Թուրքիայի վնասված շրջանների վերականգնում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշվում է «Թվիթեր»-ում ՀՀ ԱԳՆ մկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ
Թուրքիայի արևելքում հունվարի 24-ին տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով զոհվել է 31 մարդ։ 6,8 մագնիտուդով ուժեղ երկրաշարժը տեղի է ունեցել Թուրքիայի Էլյազիգ քաղաքից հարավ-արևմուտքում հունվարի 24-ին` տեղական ժամանակով 20։55-ին։ Ցնցումներ են զգացվել երկրի տաբեր հատվածներում, ինչպես նաև Իսրայելում, Իրաքում և Սիրիայում:

МИД Армении выразил Турции соболезнование  в  связи с разрушительным землетрясением
Министерство иностранных дел Армении выразило соболезнование в связи с разрушительным землетрясением в Турции.
«Выражаем наши глубочайшие соболезнования семьям погибших в результате вчерашнего ужасного землетрясения в Элязыге, желаем скорейшего выздоровления получившим ранения и восстановления пострадавших районов Турции», - говорится в сообщении МИД Армении в Twitter.
При землетрясении в восточной Турции 24 января были жертвы. Землетрясение силой 6,8 балла произошло на юго-западе от турецкого города Элязыг 24 января в 20:55 по местному времени. Точки ощущались в разных частях страны, а также в Израиле, Ираке и Сирии.