Վրաստանի վարչապետը Սուրբծննդյան տոնի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է երկրի հայ քաղաքացիներին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիան շնորհավորական ուղերձ է հղել երկրի հայ քաղաքացիներին՝ Սուրբծննդյան տոնի կապակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի ուղերձը հրապարակված է Վրաստանի կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Մեր բոլոր հայ քաղաքացիներին, որոնք այսօր նշում են Սուրբ ծնունդն ու Քրիստոսի հայտնության տոնը, ուրախ Սուրբ ծնունդ եմ մաղթում: Խաղաղություն, երջանկություն և բարգավաճում եմ մաղթում յուրաքանչյուր ընտանիքին: Սերն ու բարեկամությունը մեր ժողովուրդների միջև ամրացած է դարերով, և մենք շարունակելու ենք միասին կառուցել մեր երկիրը: Այս տոնական օրը մաղթում եմ ամենայն բարիք»,- ասված է շնորհավորական ուղերձում:

Премьер-министр Грузии поздравил с Рождеством граждан страны армянского происхождения
Премьер-министр Грузии Георгий Гахария направил поздравительное послание гражданам страны армянского происхождения по случаю Святого Рождества и Богоявления.
Как передает Арменпресс, послание премьер-министра опубликовано на официальном сайте правительства Грузии.
«Я желаю всем нашим гражданам Армении, которые празднуют Рождество и день Богоявления Христа, счастливого праздника. Желаю каждой семье мира, счастья и благополучия. Любовь и дружба между нашими народами укоренились на протяжении веков, и мы будем продолжать строить нашу страну вместе. Я желаю вам всего наилучшего в этот праздничный день», - говорится в поздравительном послании.