Դեկտեմբերի 10-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ դեկտեմբերի 11-ին, Երևանում կանցկացվի «Փաստաբանների գործունեության ընթացակարգային և ինստիտուցիոնալ ձևաչափի առկա մարտահրավերները» խորագրով գիտաժողով:
Արցախի նախկին վարչապետ, Արցախի «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը կհանդիպի լրագրողների հետ: Նա կանդրադառնա ներքին, արտաքին քաղաքական հարցերին:
Այսօր պարզ կդառնա, թե ինչ միջոցառումներ են նախատեսված տոնական օրերին: Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը, հրավիրված մամուլի ասուլիսում, կներկայացնի մանրամասներ:
ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա «Փրկություն» հաշմանդամություն ունեցող երեխաների եւ երիտասարդների կենտրոնի անդամների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք:
Նոր տեխնոլոգիաները Երևան քաղաքի պատմության թանգարանում: Այսօր կկայանա «Կենդանի նկար» ծրագրի շնորհանդեսը, որի շրջանակում նոր տեխնոլոգիաներով կհանրահռչակվի «Երևանի շինարարներ» կտավը:
Դեկտեմբերի 12-21-ը Երևանում կկայանա Ճապոնական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնը «Մոսկվա» կինոթատրոնում այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում կներկայացվեն մանրամասներ:

Мероприятия предстоящие 11 декабря
Сегодня, 11 декабря, в Ереване состоится научная конференция “Вызовы процессуального и институционального формата деятельности адвокатов”.
Бывший премьер-министр Арцаха, председатель партии “Свободная Родина” Араик Арутюнян встретится с журналистами. Он затронет вопросы внутренней и внешней политики.
Сегодня станет ясно, какие мероприятия запланированы на праздничные дни. Заместитель мэра Еревана Тигран Вирабян на пресс-конференции представит подробности.
В фойе зала заседаний НС состоится выставка-продажа ручных работ членов Центра детей и подростков-инвалидов “Пркутюн”.
Новые технологии в Музее истории Еревана. Сегодня состоится презентация программы “Живая картина”, в рамках которой новыми технологиями будет представлена картина “Строители Еревана”.
С 12 по 21 декабря в Ереване пройдет 14-й Фестиваль японских фильмов, на пресс-конференции,  в кинотеатре “Москва”, будут представлены подробности.