Արմեն Առստամյանը նշանակվել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ գլխավոր վարչության ռազմավարական պլանավորման վարչության պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Առստամյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության ռազմավարական պլանավորման վարչության պետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Արմեն Առստամյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության ռազմավարական պլանավորման վարչության պետ»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Арустамян назначен начальником управления стратегического планирования главного управления Генштаба
Указом президента Армении Армена Саркисяна Армен Арустамян назначен начальником управления стратегического планирования Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1 статьи 133 Конституции, а также части 1 статьи 35.1 и пункту 1 части 1 статьи 36 Закона “О военной службе и статусе военнослужащего”, Армен Арустамян назначен начальником управления стратегического планирования Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении”, - говорится в указе президента Армении.