ԱԺ պատգամավորն ընտրվել է ՍԾՏՀ խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի հայաստանյան պատվիրակության անդամ Անուշ Բեղլոյանն ընտրվել է վեհաժողովի փոխնախագահ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ԱԺ-ում հրավիրված ասուլիսում հայտնեցին պատվիրակության անդամները:
Բեղլոյանը նշեց` դա պատվիրակության մեկ տարվա քրտնաջան աշխատանքի արդյունքն է: «ՀՀ պատգամավորական ներկայացուցչության ստատուսը Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում բարձրացվեց: Կոնսենսուսով, բոլոր երկրների ստորագրությամբ հաստատվեց իմ թեկնածությունը՝ որպես փոխնախագահ: Դա անձի հետ կապված գործընթաց չէ, դա կազմակերպությունում Հայաստանի աճող դերի արտացոլումն է ու բոլորի թիմային աշխատանքի արդյունքը»,- ասաց Բեղլոյանը:
Նա նշեց` խորհրդարանական վերջին ընտրություններից հետո Հայաստանն առաջին անգամ ղեկավար պաշտոն է զբաղեցնում միջխորհրդարանական կազմակերպության կազմում և դա համարեց Հայաստանի արտախորհրդարանական դիվանագիտության զգալի նվաճում:
Սևծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 54-րդ նիստը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 19-21-ը:

YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Member of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation Organization (PABSEC) Anush Beghloyan has been elected as PABSEC Vice-President, the delegation members said today at a press conference in Parliament.
Beghloyan stated that her appointment is a result of the 1-year hard work of the delegation. “The status of Armenia’s parliamentary representation at the BSEC was raised. My candidacy as a Vice-President was approved by consensus, with the signature of all countries. This process is not linked with a person, this is the reflection of Armenia’s growing role in the organization and the result of a team work by everyone”, she said.
She added that for the first time Armenia is assuming a position of an executive in an inter-parliamentary organization.