Թրամփի պաշտոնազրկման շուրջ հետաքննության հաշվետվությունը պատրաստ կլինի Գոհաբանության օրվանից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի այն կոմիտեները, որոնք վերահսկում են նախագահ Դոնալդ Թրամփի պաշտոնազրկման ընթացակարգը, հաշվետվություն են պատրաստում իրավաբանական կոմիտեի համար, որը նրանք հույս ունեն ներկայացնելու Գոհաբանության օրվա տոնակատարությունից շատ չանցած: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է հետախուզության կոմիտեի նախագահ Ադամ Շիֆը:
Միեւնույն ժամանակ նա հայտարարել Է, որ օրենսդիրները չեն ցանկանում ԱՄՆ-ի վարչակազմին թույլ տալ ձգձգելու ընթացակարգը դատավեճերի միջոցով: Շիֆը նաեւ հանդես Է եկել հետաքննություն անցկացնող գործընկերների պաշտպանությամբ՝ հայտարարելով, որ նրանք հայտնաբերել են Թրամփի հանցավորության «վիթխարի քանակությամբ» ապացույցներ՝ չնայած Սպիտակ տան կողմից «խոչընդոտներին»:
«Փաստորեն, կոմիտեները մեր ծանուցագրերով ոչ մի փաստաթուղթ չեն ստացել գործադիր իշխանության որեւԷ մարմնից»,- նշել Է նա՝ ընդգծելով, որ իմպիչմենթի գործընթացից «իրեն զերծ պահելու այդ փորձը ձախողում Է կրել», հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Отчет по расследованию для импичмента Трампа будет готов после Дня благодарения
Комитеты Палаты представителей США, контролирующие процедуру импичмента президента Дональда Трампа, готовят отчет о расследовании для юридического комитета, который они надеются отправить вскоре после празднования Дня благодарения, сообщил председатель комитета по разведке Адам Шифф.
В то же время он заявил, что законодатели не хотят позволять администрации США затягивать процедуру посредством судебных тяжб. Шифф также выступил в поддержку коллег, проводивших расследование, заявив, что те обнаружили "огромное количество" доказательств виновности Трампа, несмотря на "препятствия" со стороны Белого дома,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Фактически, комитеты не получили ни одного документа от каких-либо органов исполнительной власти по нашим повесткам", - отметил он, подчеркнув, "эта попытка оградить себя потерпела неудачу".