Գեւորգ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախկին գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամուլի քարտուղար Մարինա Օջանյանյանը:
«Գևորգ Կոստանյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում է կայացվել, և ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 203֊րդ հոդվածի 1-ին մասի կարգով նրան առաջարկվել է 48 ժամվա ընթացքում ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին՝ մեղադրանք առաջադրելու համար»,-ասաց Մարինա Օհանջանյանը:
Գևորգ Կոստանյանը դեռ սեպտեմբերին Մարտի 1-ի գործով կանչվել էր ՀՔԾ: Նա այդ ժամանակ հայտնել էր, որ գտնվում է արտերկրում և կվերադառնա օրեր անց:

Геворг Костанян привлечен в качестве обвиняемого по делу 1 марта
Бывший генеральный прокурор Армении Геворг Костанян привлечен в качестве обвиняемого по делу 1 марта. Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
«Было принято решение привлечь Геворга Костаняна в качестве обвиняемого, и в соответствии с ч. 1 статьи 203 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения он должен был явиться в течение 48 часов в следственный орган», - сказала Марина Оганджанян.
Геворг Костанян был вызван в Специальную следственную службу по делу 1 марта. В то время он сказал, что находится за границей и вернется через несколько дней.