Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ կրտսեր դիվանագետներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի տնօրեն դեսպան Վահե Գաբրիելյանի գլխավորությամբ Արցախ ժամանած ՀՀ ԱԳՆ կրտսեր դիվանագետներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ԱՀ ԱԳՆ ղեկավարը ողջունել է հանդիպման մասնակիցներին և կարևորել նրանց ճանաչողական այցն Արցախ՝ հանրապետությունում առկա իրողությունների, ինչպես նաև Արցախի դիվանագիտական գործունեության առանցքային ուղղությունների վերաբերյալ համապարփակ տեղեկատվություն ստանալու առումով։
Մասիս Մայիլյանը գոհունակությամբ է նշել  երկու արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների և դրանց ստորաբաժանումների միջև համագործակցության բարձր մակարդակը՝ ընդգծելով համակարգված և հետևողական ջանքերի կարևորությունը՝ ի նպաստ համահայկական նպատակների իրականացման։
ԱՀ ԱԳՆ ղեկավարը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին, որոնք վերաբերում էին Արցախի Հանրապետության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, ներառյալ՝ Արցախի միջազգային ճանաչման և ապակենտրոնացված համագործակցության, ինչպես նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներին։

Foreign Minister of Artsakh receives junior diplomats of Foreign Ministry of Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Foreign Minister of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received junior diplomats of the Foreign Ministry of Armenia who had arrived in Artsakh, led by Director of the Diplomatic School of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ambassador Vahe Gabrielyan, ARMENPRESS was informed from the press service of MFA Artsakh.
The Foreign Minister welcomed the participants of the meeting, noting the importance of their familiarization visit to Artsakh in terms of getting comprehensive information on the realities in the Republic and the key directions of the diplomatic activities of Artsakh. Masis Mayilian noted with satisfaction the high level of cooperation between the two Foreign Ministries and their departments, stressing the importance of coordinated and consistent efforts for achieving the Pan-Armenian goals.
The Foreign Minister answered the questions of the participants of the meeting related to the priorities of the foreign policy of the Republic of Artsakh, including the processes of international recognition and decentralized cooperation of Artsakh and the peaceful settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict.