Վարչապետը ժամանեց Միլանի Հայ առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցի
ՄԻԼԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Միլանի Հայ առաքելական Սուրբ Քառասուն Մանկունք եկեղեցի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը Միլանից, վարչապետին դիմավորեց Արևմտյան Եվրոպայի հայրապետական պատվիրակ և Սուրբ Աթոռում Ամենայն հայոց կաթողիկոսի ներկայացուցիչ Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանը:
Այնտեղ ՀՀ վարչապետին սպասում էին տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչները: Բարիգալստյան աղոթքից հետո ելույթով հանդես եկավ Արևմտյան Եվրոպայի հայրապետական պատվիրակ և Սուրբ Աթոռում Ամենայն հայոց կաթողիկոսի ներկայացուցիչ Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանը:
Դիմելով ՀՀ վարչապետին՝  նա նշեց. «Ես տեղյակ եմ, որ Ձեր կարևորագույն առաքելության հիմնակետը փոփոխությունն է՝ հայրենիքի, հայրենի ժողովրդի և մեր ազգի կյանքում: Եվ բնականաբար փոփոխությունները երբեմն դժվարություններ են բերում, հետևաբար մեր աղոթքն է, որ դուք Ձեր առաքելության ճանապարհին քաջ կերպով շարունակեք ինչ-որ սկսել եք՝ հանուն մեր հայրենիքի, հանուն մեր ժողովրդի բարելավման ու մեր հայրենիքի լուսավոր ապագայի համար: Ես գիտեմ, որ մանավանդ երիտասարդ սերունդը Ձեզնով խանդավառ է»:
Նա հիշեց հալեպահայ մի երիտասարդի, որը Երևանում է հաստատվել և անցնող 2 տարիներին Իտալիա է եկել՝ ուսումը և աշխատանքը շարունակելու համար, խանդավառված է «Իմ քայլը» շարժումով  և շարժման ղեկավարով:

Пашинян прибыл в армянскую церковь Сорока младенцев Милана
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл в армянскую церковь Сорока младенцев. Как сообщает корр. Арменпресс из Милана, премьер-министра встретил представитель Католикоса Всех Армян в Святом Престоле архиепископ Хажак Парсамян.
Представители местной армянской общины ждали там премьер-министра Армении. После молитвы с благословением выступил архиепископ Хажак Парсамян.
Обращаясь к премьер-министру, он сказал: “Я знаю, что в основе Вашей важнейшей миссии лежит изменение жизни нашей родины, нашего народа и нашей нации. И, конечно, перемены иногда приносят трудности, поэтому мы молимся о том, чтобы Вы продолжали хорошо выполнять свою миссию во имя нашей родины, во благо нашего народа и светлого будущего нашей родины. Я знаю, что молодое поколение особенно воодушевлено Вами”.
Он вспомнил молодого армянина из Алеппо, который поселился в Ереване и в течение последних двух лет приезжал в Италию, чтобы продолжить свое образование и работу, с энтузиазмом относился к движению «Мой шаг» и его лидеру.