Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից դատապարտյալ է փախել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում բուժման մեջ գտնվող ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1988թ. ծնված Արայիկ Սամվելի Սարգսյանը  նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 05։00-ի սահմաններում, հիվանդասենյակից դիմել է փախուստի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից, Ա. Սարգսյանը (նախկինում դատապարտված 7 անգամ) դատապարտվել էր ազատազրկման 6 տարի 6 ամիս ժամկետով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի 3-րդ մասով։
Արտաքին նկարագիրը՝ հասակը մոտ 170սմ, ատլետիկ կազմվածքով, շագանակագույն աչքերով, լայն ճակատով, սև մազերով, հաստ շուրթերով, փռված, թեք քթով, պարանոցի ձախ հատվածում առկա է վնասվածք վիրակապով, հագին եղել է սև բլուզ, սև սպորտային հագուստ և հողաթափեր:
«Վերջինիս տեսնողներին կամ նրա գտնվելու վայրի մասին տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք զանգահարել 1-02, 010-44-29-04 հեռախոսահամարներով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին։ Տեղեկություն տրամադրող անձի գաղտնիությունը երաշխավորվում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Prisoner escapes from custody during hospital visit in Yerevan
YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. A 31-year-old convict serving a prison sentence for grand larceny has escaped while receiving treatment at a civilian hospital in Yerevan.
The department of corrections said Arayik Sargsyan, an inmate at the Nubarashen Correctional Facility, escaped from the Erebuni Medical Center around 05:00, November 18.
Arayik Sargsyan has 7 prior convictions.
According to a description provided by authorities, the prisoner – 170cm tall, muscular, black hair and brown eyes - was wearing a black pullover, a black tracksuit and slippers at the time of the escape. He has a wound covered with medical dressing at the left side of his neck.
Authorities called on anyone having any information about the whereabouts of the convict to contact police (102 or 010-44-29-04). Authorities said they guarantee the confidentiality of anyone who will provide information.