Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից դատապարտյալ է փախել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում բուժման մեջ գտնվող ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1988թ. ծնված Արայիկ Սամվելի Սարգսյանը  նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 05։00-ի սահմաններում, հիվանդասենյակից դիմել է փախուստի։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության հանրային կապերի բաժնից, Ա. Սարգսյանը (նախկինում դատապարտված 7 անգամ) դատապարտվել էր ազատազրկման 6 տարի 6 ամիս ժամկետով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի 3-րդ մասով։
Արտաքին նկարագիրը՝ հասակը մոտ 170սմ, ատլետիկ կազմվածքով, շագանակագույն աչքերով, լայն ճակատով, սև մազերով, հաստ շուրթերով, փռված, թեք քթով, պարանոցի ձախ հատվածում առկա է վնասվածք վիրակապով, հագին եղել է սև բլուզ, սև սպորտային հագուստ և հողաթափեր:
«Վերջինիս տեսնողներին կամ նրա գտնվելու վայրի մասին տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք զանգահարել 1-02, 010-44-29-04 հեռախոսահամարներով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին։ Տեղեկություն տրամադրող անձի գաղտնիությունը երաշխավորվում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Из ереванского медицинского центра “Эребуни” сбежал заключенный
Араик Саркисян, осужденный уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” МЮ РА 1988 г. р., находившийся на лечении в медицинском центре “Эребуни”, около 05: 00  часов 18 ноября  скрылся из больничной палаты.
Как сообщили Арменпресс в управлении по информации и связям с общественностью уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции Армении,  Саркисян (7 раз ранее судимый) был приговорен к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы по части 3 статьи 177 УК РА.
Внешний облик осужденного: рост около 170см, спортивная фигура, карие глаза, широкий лоб, черные волосы, толстые губы, широкий кривой нос, на левой части шеи повязка, на нем черная блуза, черная спортивная одежда и тапочки.
“Кто обнаружит осужденного, или располагает информацией о его местонахождении, просим позвонить по номерам 1-02, 010-44-29-04 или обратиться в ближайший отдел полиции. Конфиденциальность лица, представившего информацию гарантирована”, - говорится в сообщении.