Թրամփն Ուկրաինայի օգնության կարիքը չունի ընտրություններում Բայդենին հաղթելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ իրեն անհրաժեշտ չԷ Ուկրաինայի օգնությունը հաջորդ տարվա նոյեմբերին կայանալիք ընտրություններում երկրի նախկին փոխնախագահ Ջոզեֆ Բայդենին հաղթելու համար: Միացյալ Նահանգների ղեկավարն իր կողմնակիցների առջեւ նոյեմբերի 14-ին ելույթ Է ունեցել Լուիզիանայի նահանգում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես փորձ չունեի նախորդ (նախագահական) ընտրություններում, բայց մենք հաղթեցինք Բուշերի գերդաստանին, այնուհետեւ հաղթեցինք Քլինթոնների գերդաստանին, ինչից հետո հաղթեցինք Օբամայի խիստ խարդախաբարո խմբին (…) Եկեք Ուկրաինայից օգնություն խնդրենք, որպեսզի հաղթե՞նք քնկոտ Ջո Բայդենին: Ես այդպես չեմ կարծում»,- ասել Է նախագահը:
Թրամփի խոսքով՝ հանրապետականներն իրեն խնդրում են պահպանել դեմոկրատների կողմից սկսված պաշտոնազրկման ընթացակարգը, որպեսզի այն նպաստի երկրում Հանրապետական կուսակցության ժողովրդականության աճին: Միացյալ Նահանգների ղեկավարն ընդսմին քննադատության Է ենթարկել «խելակորույս, ցնորված դեմոկրատներին, ձախ արմատականներին եւ զանգվածային լրատվամիջոցներից նրանց գործընկերներին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп заявил, что ему не нужна помощь Украины, чтобы победить Байдена на выборах
Президент США Дональд Трамп заявил в четверг, что ему не нужна помощь Украины, чтобы победить бывшего вице-президента Джозефа Байдена на выборах в ноябре следующего года. Американский лидер выступал перед своими сторонниками в штате Луизиана, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"У меня не было опыта на прошлых [президентских] выборах, но мы одержали верх над династией Бушей, затем мы одержали верх над династией Клинтонов, после чего мы одержали верх над весьма жуликоватой группой Обамы <...> Давайте попросим у Украины помощь, чтобы победить сонного Джо Байдена? Я так не думаю", - сказал президент.
По словам Трампа, республиканцы просят его сохранить начатую демократами процедуру импичмента в связи с тем, что она привела к росту популярности Республиканской партии в стране. Американский лидер при этом подверг критике "совершенно безумных, сумасшедших демократов, левых радикалов и их партнеров из СМИ".