Դարիգա Նազարբաևայի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղազախստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Դարիգա Նազարբաևայի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Հայաստան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Kazinform-ը:
Այցի շրջանակներում Դարիգա Նազարբաևան հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Նախատեսվում են քննարկումներ հայ-ղազախական երկկողմ համագործակցության, ինչպես նաև միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ:

Kazakhstan’s Senate Speaker arrives in Armenia on official visit
YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS. A delegation of the Senate of Kazakhstan Parliament, headed by Chairperson Dariga Nazarbayeva, arrived in Armenia on an official visit at the invitation of Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, Kazinform reported.
During the visit Dariga Nazarbayeva will meet with Armenia’s Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, Prime Minister Nikol Pashinyan and President Armen Sarkissian.
The sides are going to discuss the issues of bilateral cooperation between Kazakhstan and Armenia, as well as prospects for inter-parliamentary relations development.