ՀՔԾ բյուջեն կնվազի 4.6 մլն դրամով
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի քննարկման ընթացքում ասաց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը:
«2020թ. պետական բյուջեից ՀՔԾ-ին կհատկացվի 735 մլն դրամ, որը շուրջ 4.6 մլն դրամով պակաս է 2019թ. համեմատ: Նվազումը պայմանավորված է 2019թ. ջեռուցման-հովացման համակարգի վերանորոգման համար նախատեսված միջոցների տարբերությամբ և վերապատրաստվողների թվաքանակի տարբերությամբ: 2019թ. վերապատրաստվել է 18 քննիչ, 2020թ. նախատեսում ենք վերապատրաստել 6 քննիչ»,- ասաց Խաչատրյանը:

Бюджет ССС уменьшится на 4,6 млн драмов
Как передает Арменпресс, об этом на совместном заседании постоянных комиссий Национального собрания Армении 30 октября в ходе обсуждения проекта Закона “О государственном бюджете на 2020 год сказал начальник ССС Сасун Хачатрян”.
“В 2020 г. из государственного бюджета ССС будет выделено 735 млн драмов, что на 4,6 млн драмов меньше, чем в 2019 г.  Снижение обусловлено разницей из-за средств, выделенных для ремонта системы отопления-охлаждения и разницей в количестве переподготавливающихся в 2019 г. В 2019 г. переподготовку прошли 18 следователей, в 2020 году мы планируем переподготовить лишь 6 следователей”, - сказал Хачатрян.