«Էրեբունի-Երևան» միջոցառումների շրջանակներում սպասվում է անակնկալ. Հայկ Մարության
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանը «Էրեբունի-Երևան»-ի 2801 ամյակի միջոցառումների բյուջեն հավասար բաշխել է մայրաքաղաքի 12 վարչական շրջանների միջև: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Մենք հավատարիմ ենք մեր խոստմանը, որ ապակենտրոնացնում ենք Երևան քաղաքը: Եթե առաջ միշտ Կենտրոն վարչական շրջանում էին տեղի ունենում բոլոր հանդիսությունները, բոլոր ծրագրերը, ապա այս տարի մենք բյուջեն հավասար կիսել ենք 12 վարչական շրջանների միջև: Բոլոր վարչական շրջաններում տեղի են ունենալու նույն մակարդակի, նույն որակի և շատ բարձր որակի համերգային ծրագրեր, որոնք սկսվելու են միաժամանակ և ավարտվելու են միաժամանակ:
Նա հավելեց, որ սպասվում է նաև մեծ անակնկալ, որովհետև 12 վարչական շրջաններում միանգամից նույն ժամին լինելու է հրավառություն: «Մենք փորձելու ենք հատուկ տեխնիկայի միջոցով ֆիքսել այդ հրավառությունը»,- ասաց Մարությանը:

YEREVAN, OCTOBER 19, ARMENPRESS. The Yerevan City Hall has equally distributed the budget for the 2801st Erebuni-Yerevan celebrations between the 12 administrative districts of the capital city, Mayor of Yerevan Hayk Marutyan told reporters today.
“We keep our promise according to which we decentralize the city of Yerevan. If in the past all celebrations were taking place only in the Kentron administrative district, this year we shared the budget on equal basis between the 12 administrative districts. Concerts of same level, same quality will take place in all administrative districts starting and ending at the same time”, the Mayor said.
The Mayor also informed that a great surprise is expected, since there will be fireworks in all administrative districts at the same time. “We will try to fix the fireworks by a special device”, he said.