«Էրեբունի-Երևան» միջոցառումների շրջանակներում սպասվում է անակնկալ. Հայկ Մարության
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանը «Էրեբունի-Երևան»-ի 2801 ամյակի միջոցառումների բյուջեն հավասար բաշխել է մայրաքաղաքի 12 վարչական շրջանների միջև: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Մենք հավատարիմ ենք մեր խոստմանը, որ ապակենտրոնացնում ենք Երևան քաղաքը: Եթե առաջ միշտ Կենտրոն վարչական շրջանում էին տեղի ունենում բոլոր հանդիսությունները, բոլոր ծրագրերը, ապա այս տարի մենք բյուջեն հավասար կիսել ենք 12 վարչական շրջանների միջև: Բոլոր վարչական շրջաններում տեղի են ունենալու նույն մակարդակի, նույն որակի և շատ բարձր որակի համերգային ծրագրեր, որոնք սկսվելու են միաժամանակ և ավարտվելու են միաժամանակ:
Նա հավելեց, որ սպասվում է նաև մեծ անակնկալ, որովհետև 12 վարչական շրջաններում միանգամից նույն ժամին լինելու է հրավառություն: «Մենք փորձելու ենք հատուկ տեխնիկայի միջոցով ֆիքսել այդ հրավառությունը»,- ասաց Մարությանը:

На празднике ''Эребуни-Ереван 2801'' ожидается сюрприз — АйкМарутян
Мэрия Еревана распределила бюджет на мероприятия, посвященные 2801-летию Эребуни-Еревана, между 12 административными районами столицы.
Какпередает Арменпресс,  об этом журналистам сообщил мэр Еревана АйкМарутян.
«Мы верны нашему обещанию децентрализовать Ереван. Если раньше все праздники и программы всегда проводились в округе Кентрон, то в этом году мы разделили бюджет поровну между 12 районами. Концертные программы одного уровня, одинакового  и очень высокого качества пройдут во всех районах, которые начнутся и закончатся одновременно.
Он добавил, что также ожидается большой сюрприз, поскольку во всех 12 округах одновременно будут проводиться фейерверки. «Мы постараемся устроить этот фейерверк с помощью  специального оборудования», - сказал Марутян.