ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահը մասնակցելու է ԱՄՀ և ՀԲ աշնանային նստաշրջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Վաշինգտոն, որտեղ մասնակցելու է Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամի և Համաշխարհային Բանկի կառավարիչների խորհուրդների 2019 թ. տարեկան նստաշրջանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, ԿԲ նախագահը մասնակցելու է ԱՄՀ/ՀԲ տարեկան նստաշրջանի պլենար նիստին, հոլանդաբելգիական ենթախմբի կառավարիչների նիստին, ինչպես նաև մի շարք կլոր սեղանների և թեմատիկ քննարկումների:
Նախատեսված են մի շարք երկկողմ հանդիպումներ՝ մասնավորապես ԱՄՀ նորանշանակ գործադիր տնօրեն Քրիստալինա Գերգիեվայի, ԱՄՀ Մերձավոր Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Ջիհադ Ազուրի, ԱՄՀ և ՀԲ հոլանդաբելգիական ենթախմբի գործադիր տնօրեններ Էնթընի ԴեԼաննոյի և Քոեն Դավիդսեի, ինչպես նաև ՀԲ փոխտնօրեն Սիրիլլ Միլլերի հետ:
Միջոցառման շրջանակում աշխատանքային քննարկումներ են նախատեսված Եվրոպական ներդրումային բանկի, գերմանական KfW բանկի, ՄՈւԴԻԶ վարկանշային կազմակերպության և միջազգային մի շարք այլ ֆինանսական կառույցների ղեկավարների հետ:

Председатель Центрального банка Армении примет участие в осенней сессии МВФ и ВБ
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян вылетел в Вашингтон для участия в ежегодной сессии Совета управляющих Международного валютного фонда и Всемирного банка 2019 года.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе ЦБ Армении, председатель ЦБ примет участие в пленарном заседании ежегодной сессии МВФ/ВБ, заседании управляющих голландско-бельгийской подгруппы, а также в ряде круглых столов и тематических обсуждений.
Запланирован ряд двусторонних встреч, в частности, с новоназначенным исполнительным директором МВФ Кристалиной Гергиевой, региональным директором МВФ по Ближнему Востоку и Центральной Азии Джихадом Азури, исполнительными директорами голландско-бельгийской подгруппы МВФ и ВБ Энтони Деланно и Коеном Давидсе, а также с заместителем директора ВБ Сириллом Миллером.
В рамках мероприятия запланированы рабочие обсуждения с руководителями Европейского инвестиционного банка, немецкого банка KfW, рейтинговой организации Moody’s и ряда других международных финансовых структур.