Հայաստանն ու Լիտվան բարձր են գնահատում պաշտպանության ոլորտում երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցությունը
Հայաստանն ու Լիտվան բարձր են գնահատում պաշտպանության ոլորտում երկկողմ և
բազմակողմ փոխգործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հոկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, տիկին Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին և ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Թոմաշաիտիսին (նստավայրը`ք.Թբիլիսի):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին և ռազմական կցորդին և մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:
Նշելով, որ պաշտպանության բնագավառում հայ-լիտվական համագործակցությունը, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ` ՆԱՏՕ և ԵՄ ձևաչափերով, երկար տարիների փորձ ունի, Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է նաև երկու երկրների պաշտպանության նախարարների կանոնավոր երկխոսությունը համագործակցության և անվտանգային հարցերի շուրջ:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն բարձր է գնահատել հայ-լիտվական փոխգործակցությունը և փոխանցել համագործակցության կայուն զարգացմանն աջակցելու լիտվական կողմի պատրաստակամությունը:

Armenia, Lithuania highly value bilateral and multilateral cooperation in defense field
YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. Defense Minister Davit Tonoyan on October 15 received Ambassador of Lithuania to Armenia Mrs. Inga Stanytė-Toločkiėnė and Defense Attaché, Colonel Tamošaitis (residence in Tbilisi), the Armenian defense ministry told Armenpress.
The Armenian defense minister congratulated the newly-appointed Ambassador and the Defense Attaché, wishing success in their missions.
The minister said the Armenian-Lithuanian cooperation, both at the bilateral and multilateral, NATO, EU, formats, has an experience of many years, attaching importance to the regular dialogue of the defense ministers of the two states on cooperation and security matters.
The Lithuanian Ambassador thanked for wishes and highly valued the Armenian-Lithuanian cooperation. She conveyed the readiness of the Lithuanian side to support the sustainable development of the cooperation.