Ճապոնիայում «Հագիբիս» թայֆունի զոհերի թիվը հասել Է 67-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հագիբիս» թայֆունի զոհերի թիվը, որը անցած հանգստյան օրերին մոլեգնել Է Ճապոնիայում, հասել Է 67-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 15-ին հայտնել Է NHK հեռուստաալիքը:
Տարերքն առավել մեծ թվով կյանքեր Է խլել Ֆուկուսիմա հյուսիսարեւելյան պրեֆեկտուրայում: Ամբողջ երկրում տուժածների թվաքանակը գերազանցել Է 200-ը, եւս մոտավորապես 10 մարդ անհայտ կորած Է համարվում: Ինչպես հայտարարել Է Ճապոնիայի նախարարների կաբինետի գլխավոր քարտուղար Յոսիհիդե Սուգան, տարերքի հարվածին ենթարկված շրջաններում շարունակվում են ենթակառուցվածքի վերականգնման աշխատանքները, կատարվում են որոնողափրկարարական գործողություններ: Ընդամենն այդ աշխատանքներում գործի են դրված շուրջ 11 հազար մարդ, ներառյալ Ինքնապաշտպանության ուժերի մարտիկները: Ներկայում առանց Էլեկտրականության Է մնում մոտավորապես 34 հազար բնակարան ու տուն, 130 հազար բնակարաններ զրկված են ջրամատակարարումից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: число жертв тайфуна "Хагибис" в Японии достигло 67
Число жертв мощного тайфуна "Хагибис", который обрушился на Японию в минувшие выходные, достигло 67 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщил во вторник телеканал NHK.
Больше всего жертв стихии - 25 - зафиксировано на данный момент в северо-восточной префектуре Фукусима. Число пострадавших по всей стране превысило 200, еще около 10 человекчислятся пропавшими без вести.
Как заявил генеральный секретарь кабинета министров Ёсихидэ Суга, в районах, подвергшихся воздействию стихии, продолжается процесс восстановления инфраструктуры, ведутся поисково-спасательные операции. Всего в этих работах задействовано около 11 тысяч человек, включая бойцов Сил самообороны. Сейчас без электроэнергии остаются примерно 34 тыс. квартир и частных домов, в 130 тыс. - нет водоснабжения.