ԱԺ-ում մեկնարկել է հերթական նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ օրակարգում ընդգրկված են մի շարք օրենքների նախագծեր:
Աշնանային նստաշրջանի առաջին քառօրյայի նախորդ չորս նիստի ընթացքում Ազգային ժողովի պատգամավորներն առաջին և երկրորդ ու ամբողջական ընթերցմամբ ընդունել և քննարկել են երեք տասնյակից ավելի օրինագիծ:
Սեպտեմբերի 11-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հետ հարցուպատասխանը: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և կառավարության անդամներին իրենց հարցերն են ուղել 38 պատգամավոր:
Սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորները Կենտրոնական բանկի խորհրդի անդամ են ընտրել: Փակ քվեարկության արդյունքում այդ պաշտոնում ընտրվել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի կողմից առաջադրված Հասմիկ Ղահրամանյանը:

В НС началось очередное заседание
В НС Армении началось очередное заседание. Как сообщает «Арменпресс», в повестку включены проекты ряда законов.
В ходе четырех предыдущих заседаний первой четырехдневной осенней сессии депутаты Национального собрания приняли и обсудили в первом и втором чтении более трех десятков законопроектов.
11 сентября в Национальном собрании состоялось обсуждение вопросов и ответов с правительством РА. Премьер-министру Армении Николу Пашиняну и членам правительства адресовали свои вопросы 38 депутатов.
12 сентября депутаты НС РА избрали члена Совета Центрального банка. В результате закрытого голосования на эту должность была избрана выдвинутая постоянной комиссией НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Асмик Каграманян.