Կարին Հովհաննիսյանի «Մենակ չեմ» ֆիլմը Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է մրցանակի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարին Հովհաննիսյանի «Մենակ չեմ» ֆիլմը Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում արժանացել է մրցանակի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կարին Հովհաննիսյանի «Մենակ չեմ» ֆիլմը առաջին մրցանակ է ստացել (երկրորդ մրցանակային տեղ է գրավել) Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում: Շնորհավորում եմ»,-նշել է վարչապետը:
Ֆիլմը վավերագրական է և ներկայացնում է 2018 թվականին Հայաստանում տեղի ունեցած Թավշյա հեղափոխությունը։
Հայտնի ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը ֆիլմի  գլխավոր պրոդյուսերն ու սաունդթրեքի հեղինակն է: Ֆիլմում տեղ են գտել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի, ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանի և բազմաթիվ այլ քաղաքական գործիչների հարցազրույցները:

Garin Hovhannisian’s “I Am Not Alone” receives prize at Toronto International Film Festival
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Armenian-American filmmaker Garin Hovhannisian’s “I Am Not Alone” documentary about the 2018 Armenian Velvet Revolution has received a prize at the Toronto International Film Festival, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook.
“Garin Hovhannisian’s “I Am Not Alone” film received the first prize (capturing the 2nd place) at the Toronto International Film Festival. Congratulations!”, the PM said.
System of a Down soloist Serj Tankian produced the movie.
The film features interviews of PM Nikol Pashinyan, his wife Anna Hakobyan, Police Chief Valery Osipyan, Tankian and many others.