Իրանը ցանկանում Է հանդիպել. Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրագրողներին հայտարարել Է, որ Թեհրանը տրամադրված Է բանակցություններ վարել Վաշինգտոնի հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Իրանը ցանկանում Է հանդիպել»,- ասել Է Թրամփը:
Bloomberg գործակալությունը սեպտեմբերի 11-ին հայտնել Է, որ Թրամփը Սպիտակ տանը քննարկել Է հակաիրանական պատժամիջոցների թուլացման հնարավորությունը: Նաեւ, գործակալության տվյալներով, Սպիտակ տան աշխատակիցներն արդեն ձեռնամուխ են եղել Նյու Յորքում ԱՄՆ-ի եւ Իրանի նախագահների հնարավոր հանդիպման նախապատրաստմանը:
Թրամփն ավելի վաղ քանիցս հայտարարել Է, որ իր նպատակը Իրանի ներկայիս ղեկավարներին իշխանությունից հեռացնելը չԷ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп рассказал о готовности Ирана к переговорам с США
Президент США Дональд Трамп заявил журналистам, что Тегеран настроен на переговоры с Вашингтоном, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Иран хочет встретиться", - сказал Трамп.
В среду агентство Bloomberg сообщило, что Трамп обсуждал в Белом доме возможность ослабления антииранских санкций. Также, по данным агентства, сотрудники Белого дома уже приступили к подготовке к возможной встрече в Нью-Йорке президентов США и Ирана.
Трамп ранее неоднократно заявлял, что его целью не является отстранение от власти нынешних руководителей Ирана.