60 տարի միասին ապրող ամուսինները բացահայտել են երջանիկ ամուսնության գաղտնիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի Հյուսիսարեւելյան Լինքոլնշիրից ամուսնական զույգը տոնել Է հարսանիքի 60-րդ տարեդարձը եւ բացահայտել երջանիկ ամուսնության գաղտնիքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Mirror հրատարակությունը:
Բեռնի եւ Ջուն Սփոլները ծանոթացել են պարերեկույթի ժամանակ 1958 թվականի հոկտեմբերին: 20-ամյա բրիտանուհին սկավառակներ Էր ընտրում, երբ 21-ամյա Բեռնին մոտեցել Է նրան եւ առաջարկել օգնել: «Հենց որ ես նրան տեսա, գիտեի, որ նրան հետ եմ ամուսնանալու: Ինձ գրավեց նրա սիրալիր վերաբերմունքը իմ նկատմամբ եւ հումորի զգացումը, որոնք նա պահպանել Է մինչ օրս»,-հիշում Է Ջունը:
Այդ երեկույթին բրիտանացին Ջունին պարել Է սովորեցրել, եւ նրանք «վալսել են ամբողջ գիշեր»:
Ընդամենը չորս օր անց Բեռնին աղջկան առաջարկություն Է արել: Սակայն նրանք կարողացել են հարսանիքն անել միայն օգոստոսին, քանի որ Ջունի հայրը նրան թույլ չԷր տալիս ամուսնանալ մինչեւ 21 տարին լրանալը: Բեռնին խոստովանել Է, որ սիրահարվածության պատճառով զրկվել Է աշխատանքից եւ հրաժարվել բազմաթիվ պլաններից: Երբ նրանք ծանոթացել են, բրիտանացին նոր Էր վերադարձել բանակից եւ պլանավորում Էր մոտ ժամանակներս իր եղբայրների հետ տեղափոխվել Ավստրալիա կամ Նոր Զելանդիա:
Նա նաեւ մեկշաբաթյա արձակուրդ Է խնդրել այն ֆաբրիկայում, որտեղ նոր Էր աշխատանքի տեղավորվել, որպեսզի ժամանակն անցկացնի Ջունի հետ: Նրան հեռացրել են, բայց Բեռնին խոստովանել Է, որ դա իրեն չի անհանգստացրել. «մենք միասին Էինք, եւ միայն դա Էր կարեւորը»: Տարեց բրիտանացիներն այսօր Էլ են հաճախում պարի դասերի, բոուլինգի եւ ֆիթնեսի: Իրենց երկարատեւ հարաբերությունների գաղտնիքը Բեռնին համարում Է երկու սիրող մարդկանց բնավորությունների տարբերությունները ընդունելու եւ հարգելու կարողությունը: Իսկ Ջունն այն կարծիքին Է, որ որոշիչը սերն Է:

Прожившие вместе 60 лет супруги раскрыли секрет счастливого брака
Супружеская пара из Северо-Восточного Линкольншира, Великобритания, отпраздновала 60-летнюю годовщину свадьбы и раскрыла секрет счастливого брака. Как передает Арменпресс, об этом сообщает издание The Mirror.
Берни и Джун Сполл (Bernie and June Spall) познакомились на танцах в октябре 1958 года. На тот момент 20-летняя британка выбирала, какие пластинки поставить, когда 21-летний Берни подошел к ней и предложил помочь. «Как только я увидела его, я знала, что выйду за него замуж. Меня покорило его трепетное отношение ко мне и чувство юмора, которые он сохранил и по сей день», — вспоминает Джун.
В тот вечер британец научил ее танцевать, и они «вальсировали целую ночь». Всего спустя четыре дня Берни сделал девушке предложение. Однако они смогли сыграть свадьбу только в августе, так так отец Джун не разрешал ей выходить замуж до 21-летия.
Берни признался, что из-за возлюбленной лишился работы и отказался от многих планов. Когда они познакомились, британец только вернулся из армии и планировать переехать в Австралию или Новую Зеландию со своими братьями в скором времени. Также он попросил недельный отпуск на фабрике, куда только устроился, чтобы провести время с Джун. Его уволили, но Берни признался, что его это не волновало — «мы были вместе, и только это имело значение».
Пожилые британцы и сегодня ходят на уроки танцев, в боулинг и на фитнес. Секретом их долгих отношений Берни считает умение принимать и уважать различия в характерах двух любящих людей. Джун же полагает, что все дело в любви.