Դեսպան Կաժոյանը հանդիպել է Հայ-վիետնամական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահրամ Կաժոյանն օգոստոսի 22-ին  հանդիպել է Հայ-վիետնամական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, ՎՍՀ արդյունաբերության և առևտրի նախարարի տեղակալ Հոանգ Քուոք Վուոնգի (Hoang Quoc Vuong) հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կողմերը քննարկել են հայ-վիետնամական հարաբերությունների զարգացման օրակարգին, ինչպես նաև ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին Երևանում նախատեսված Հայ-վիետնամական  միջկառավարական հանձնաժողովի երկրորդ նիստի և գործարար ֆորումի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:

Ambassador Kazhoyan meets with Co-Chair of Armenia-Vietnam Inter-governmental commission
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Vietnam Vahram Kazhoyan on August 22 met with Co-Chair of the Armenia-Vietnam Inter-governmental commission, deputy minister of industry and trade Hoang Quoc Vuong, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
During the meeting the officials discussed issues relating to the development agenda of the Armenian-Vietnamese relations, as well as the organization of the second session of the Inter-governmental commission to be held in Yerevan in October and the business forum.