Ոստիկանությունում կայացել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների իրավասու մարմինների աշխատանքային խմբի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանությունում կայացել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարների աշխատանքային խմբի նիստը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, նիստը կայացել է Համակարգող խորհրդի հիմնական միջոցառումների պլանի համաձայն:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արման Սարգսյանը, շտաբի պետ Արմեն Ղուկասյանը, ոստիկանության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և ՀԱՊԿ անդամ պետությունների թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարներ:
Ողջունելով նիստի մասնակիցներին՝ Արման Սարգսյանը կարևորել է համակարգող խորհրդի դերը թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հակազդման ոլորոտում, իրականացվող ռազմավարությունը և նոր մեխանիզմների մշակումն ու կիրառումը: Նիստի ընթացքում քննարկվել են օրակարգով հաստատված բոլոր հարցերը: Հաստատվել է այս տարվա սեպտեմբերի 23-ից 27-ը Հայաստանում կայանալիք «Կանալ-կովկասյան հողապատնեշ» տարածաշրջանային հակաթմրանյութային օպերացիայի անցկացման պլանը:
Նիստի ավարտին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի իրավասու մարմինների ղեկավարների կողմից կազմվել է արձանագրություն:

В полиции РА состоялось заседание рабочей группы глав правомочных органов стран- членов ОДКБ
В  полиции РА  состоялось заседание  рабочей  группы глав  правомочных  органов стран-членов ОДКБ по борьбе с незаконным оборотом наркотиков.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ полиции РА, встреча прошла в соответствии с основным планом деятельности Координационного совета.
Во встрече приняли участие первый заместитель начальника полиции Арман Саркисян, начальник штаба Армен Гукасян, высокопоставленные сотрудники полиции и руководители правоохранительных органов по  борьбе с незаконным оборотом наркотиков стран-членов ОДКБ.
Приветствуя участников, Арман Саркисян подчеркнул важность роли Координационного совета в области противодействия незаконному обороту наркотиков, осуществляемой стратегии, а также разработки  и применения новых механизмов. В ходе заседания были обсуждены все вопросы, утвержденные повесткой дня. Утвержден план проведения региональной антинаркотической операции 23-27 сентября в Армении.
В конце заседания главы правительств, ответственных за борьбу с незаконным оборотом наркотиков в государствах-членах ОДКБ, составили протокол.