Երիտասարդ ըմբիշներն արծաթե մեդալներ են նվաճել աշխարհի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական թիմի երկու անդամները դարձել են աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիրներ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը: 60 կգ քաշային Սահակ Հովհաննիսյանը ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության եզրափակիչում 2։7 հաշվով պարտվեց Թուրքիայի ներկայացուցիչ Քերեմ Քամալին և դարձավ արծաթե մեդալակիր:
67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը ըմբշամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունում ևս դարձավ փոխչեմպիոնշ: Եզրափակիչում հայ ըմբիշը 3։6 հաշվով զիջեց Վրաստանի ներակայացուցիչ, երիտասարդների Եվրոպայի չեմպիոն Գեորգի Շոթաձեին։

Молодые борцы на чемпионате мира завоевали серебряные медали
Два спортсмена молодежной сборной Армении по греко-римской борьбе стали серебряными призерами чемпионата мира.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает НОК Армении. Саак Оганесян (60 кг) вышел в финал молодежного чемпионата мира по борьбе. Со счетом 2:7 он уступил представителю Турции Керему Камалу и стал серебряным призером.
Шант Хачатрян (67 кг) на молодежном чемпионате мира по борьбе также стал вице-чемпионом. В финале армянский борец со счетом 3:6  уступил представителю Грузии, чемпиону Европы среди молодежи Георгию Шотадзе.