«Ucom Գիգաբում»-ի շրջանակներում շարժական ինտերնետի նոր բաժանորդները կստանան մինչև 140 ԳԲ ինտերնետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերության շարժական ինտերնետի uGo 3500 , uGo 5500 և uGo 7500 հետվճարային սակագնային պլաններին օգոստոսի 15-ից մինչև սեպտեմբերի 30-ը  18 ամսով միանալու դեպքում բաժանորդները նշյալ ժամանակահատվածում ստանալու են գերարագ ինտերնետի կրկնակի ծավալ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Ucom ընկերությունից:
Մասնավորապես, uGo 3500 սակագնային պլանի բաժանորդները 15 ԳԲ գերարագ ինտերնետի փոխարեն 18 ամսվա ընթացքում ստանալու են 30 ԳԲ գերարագ ինտերնետ, uGo 5500 սակագնային պլանի բաժանորդները 40 ԳԲ-ի փոխարեն կստանան 80 ԳԲ գերարագ ինտերնետ, իսկ uGo 7500 սակագնային պլանի բաժանորդները 70 ԳԲ սովորաբար նախատեսված ծավալի փոխարեն կստանան 140 ԳԲ գերարագ ինտերնետ։
«Ucom Գիգաբում առաջարկին միացած բոլոր նոր բաժանորդները կստանան նաև Alcatel MW40V uFi սարքը 1 դրամով ձեռք բերելու հնարավորություն, որպեսզի վայելեն ինտերնետի կրկնապատկված ծավալը թե՛ տանը, թե՛ դրսում: Իսկ uGo 7500 սակագնային պլանին 18 ամսով միացող նոր բաժանորդները նաև կկարողանան առանց հավելավճարի օգտվել «Ինտերնետ Միասին» ծառայությունից և կիսել իրենց 140 ԳԲ ինտերնետի ծավալը մտերիմների հետ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք նաև, որ շարժական ինտերնետի uGo հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները կարող են կարճ հաղորդագրություններ ուղարկել իրենց մոդեմի ինտերֆեյսից։ 1 SMS-ի արժեքը դեպի տեղական բոլոր ցանցեր 15 դրամ է, իսկ միջազգային ուղղություններով՝ 20 դրամ:

В рамках предложения “Ucom Гигабум” новые абоненты мобильного интернета получат до 140 ГБ интернета
Абоненты, которые подключатся к постоплатным тарифным планам мобильного интернета uGo 3500 , uGo 5500 и uGo 7500 с 15 августа по 30 сентября сроком на 18 месяцев, будут получать двойной объем мобильного интернета в течение всего указанного периода. В частности, абоненты тарифного плана uGo 3500 вместо 15 ГБ высокоскоростного интернета будут получать 30 ГБ высокоскоростного интернета в течение 18 месяцев, абоненты тарифного плана uGo 5500 вместо 40 ГБ получат 80 ГБ высокоскоростного интернета, а абоненты тарифного плана uGo 7500 вместо обычного объема в 70 ГБ мобильного интернета получат 140 ГБ высокоскоростного интернета.
“Все новые абоненты, подключившиеся к предложению “Ucom Гигабум”, получат также возможность приобрести uFi модем Alcatel MW40V за 1 драм, чтобы насладиться удвоенным объемом интернета как дома, так и везде. А новые абоненты, подключившиеся к тарифному плану uGo 7500 на 18 месяцев также смогут воспользоваться услугой “Интернет Вместе” без какой-либо доплаты и поделиться объемом интернета в 140 ГБ со своими близкими”, - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Отметим также, что абоненты постоплатных тарифных планов мобильного интернета uGo могут отправлять короткие сообщения с интерфейса своего модема. Стоимость 1 SMS-сообщения на все местные сети составляет 15 драмов, а по международным направлениям - 20 драмов.