Թրամփը հայտարարել Է, որ ԱՄՆ-ի նախագահ ընտրվելուց հետո մինչեւ 5 մլրդ դոլար Է կորցրել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ պետության ղեկավար ընտրվելուց հետո մինչեւ 5 միլիարդ դոլար Է կորցրել: Այդքան գումար Է նա գնահատել այն եկամուտները, որոնք, իր կարծիքով, բաց Է թողել՝ հրաժարվելով գործարարի կարիերայից, ինչպես նաեւ փաստաբանների ծախսերն իր դեմ հարուցված հայցերի պատճառով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Դա (ԱՄՆ-ի նախագահի պաշտոնում լինելը), հնարավոր Է, ինձ արժենում Է երեքից մինչեւ հինգ միլիարդ դոլար,- մեջերում Է NBC հեռուստաալիքը Թրամփի հայտարարությունը:- Բայց ինձ համար միեւնույն Է, դա ինձ չի հուզում»: Իր խոսքում նա հերթական անգամ ընդգծել Է, որ մտադիր Է վերընտրման հասնել նախագահի պաշտոնում:
«Այն, որ ես նախագահ եմ, ինձ համար մի ամբողջ կարողություն արժի»,- ասել Է Թրամփը: Միացյալ Նահանգների նախագահը գանգատվել Է, որ ինքը շատ Է ծախսում փաստաբանների վրա, որովհետեւ իր ընդդիմախոսներն «ամեն օր» իր դեմ հայցեր են հարուցում դատարաններում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп заявил, что в результате избрания президентом США потерял до $5 млрд
Президент США Дональд Трамп заявил, что в результате избрания главой государства потерял до $5 млрд. В такую сумму он оценил доходы, которые, по его мнению, упустил, отказавшись от продолжения карьеры бизнесмена, а также расходы на адвокатов из-за поданных против него исков, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Это (пребывание на посту президента США ), возможно, стоит мне от трех миллиардов до пяти миллиардов долларов, - цитирует телеканал NBC заявление Трампа. - Но мне все равно, меня это не волнует". В своей речи он в очередной раз подчеркнул, что намерен добиваться переизбрания на пост президента.
"То, что я президент, стоит мне целого состояния", - сказал Трамп. Американский президент посетовал, что он много тратит на адвокатов, потому что его оппоненты "каждый день" подают против него иски в суды.