Ջիգարխանյանի ընկերը հերքել Է արտիստի շտապ հոսպիտալացման մասին հաղորդումները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջագարխանյանը պլանային պրոֆիլակտիկա Է անցնում, նա ոչ մի լուրջ հիվանդություն չունի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՌԻԱ Նովոստիի հետ զրուցելիս ասել Է նրա ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը:
Ավելի վաղ Mash ալիքը հայտնել Է, որ Ջիգարխանյանը Մոսկվայի կլինիկաներից մեկի վերակենդանացման բաժանմունքում Է հայտնվել սիրտ-անոթային եւ երիկամային անբավարարության ֆոնին:
«Ոչ մի սուր հիվանդություն չկա, նա պարզապես պլանային պրոֆիլակտիկա Է անցնում: Ոչ մի վերակենդանացման բաժանմունքի մասին խոսք չկա: Չգիտեմ՝ ով Է դա գրում, լուրեր են տարածում, ոչ մի նման բան չկա»,-ասել Է գործակալության զրուցակիցը:

Друг Джигарханяна опроверг сообщения об экстренной госпитализации артиста
Народный артист СССР Армен Джигарханян проходит плановую профилактику, никаких серьезных заболеваний у него нет. Как передает Арменпресс, об этом сказал в разговоре с РИА Новости его друг Артур Согомонян.
Ранее телеграмм-канал Mash сообщил, что Джигарханян попал в реанимацию одной из московских клиник из-за обострения на фоне сердечно-сосудистой и почечной недостаточности.
"Никаких острых заболеваний нет, у него просто плановая профилактика. Никакой реанимации нет. Не знаю, кто это пишет, слухи распускает, ничего такого у него нет", - сказал собеседник агентства.