Disney-ը կարող Է նկարահանել նոր «Ալադինի» շարունակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Disney ստուդիան դիտարկում Է Գայ Ռիչիի «Ալադին» ֆիլմի շարունակությունը նկարահանելու հնարավորությունը: Այս տեղեկատվությունը Comicbook պորտալի հետ խոսակցության ժամանակ հաստատել Է պրոդյուսեր Դեն Լինը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեզ թվում Է, որ պատմելու բաներ դեռ կան»,-նշել Է Լինը:
«Այնպես որ, չբացահայտելով մանրամասնությունները, մենք միանշանակ ուսումնասիրում ենք, թե Էլ ինչ կարելի Է անել այս ֆրանշիզայի հետ»,-եզրափակել Է պրոդյուսերը:
Միեւնույն ժամանակ Comicbook պորտալն ընդգծել Է, որ սրանք դեռեւս միայն խոսակցություններ են, եւ ներկայում պաշտոնական սիքվելը չի գտնվում մշակման փուլում:
Գայ Ռիչիի նկարահանած «Ալադինը» վարձույթ Է մտել մայիսին եւ ավելի քան 1 մլրդ դոլար Է հավաքել վարձույթում: Գլխավոր դերը նոր տարբերակում խաղացել Է դերասան Մենա Մասուդը, արքայադուստր Ժասմինին մարմնավորել Է Նաոմի Սքոթը, իսկ Ջինային՝ Ուիլ Սմիթը: Օրիգինալ մուլտֆիլմը թողարկվել Է 1992 թվականին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Disney может снять продолжение нового "Аладдина"
Студия Disney рассматривает возможность снять продолжение фильма "Аладдин" Гая Ричи. Эту информацию в разговоре с порталом Comicbook подтвердил продюсер Дэн Лин.
"Нам кажется, что еще есть что рассказать", - отметил Лин. "Так что, не раскрывая подробностей, мы однозначно изучаем, что еще можно сделать с этой франшизой", - заключил продюсер.
При этом портал Comicbook подчеркнул, что пока это только разговоры, и на данный момент официально сиквел не находится в разработке, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
"Аладдин", снятый Гаем Ричи, вышел в прокат в мае и собрал в прокате более $1 млрд. Главную роль в новой версии сыграл актер Мена Массуд, принцессу Жасмин - Наоми Скотт, а Джинна - Уилл Смит. Оригинальный мультфильм вышел в 1992 году.