Հոնկոնգի օդանավակայանը դադարեցրել Է ուղեւորների գրանցումը բողոքի ակցիաների պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոնկոնգի միջազգային օդանավակայանն օգոստոսի 13-ին ուղեւորների գրանցումը բոլոր չվերթերի համար դադարեցրել Է դրա տարածքում անցկացվող բողոքի հակակառավարական ակցիաների պատճառով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով օդանավակայանի վարչակազմի հայտարարությունը:
«Հոնկոնգի միջազգային օդանավակայանի աշխատանքը լրջորեն խախտվել Է այսօր օդանավակայանում մարդկանց զանգվածային կուտակման հետեւանքով»,-գործակալությունը մեջբերում Է օդանավակայանի տնօրենության հայտարարությունը:
Օգոստոսի 13-ին ավելի վաղ 300-ից ավելի ավիաչվերթեր են չեղարկվել Հոնկոնգի միջազգային օդանավակայանում, որն ընդհատումներով Է աշխատում բողոքի զանգվածային ակցիաների պատճառով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Аэропорт Гонконга приостановил регистрацию пассажиров из-за акций протеста
Международный аэропорт Гонконга приостановил во вторник регистрацию пассажиров на все рейсы из-за проходящих на его территории антиправительственных акций протеста. Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на заявление администрации аэропорта.
"Работа терминалов международного аэропорта Гонконга была серьезно нарушена в результате массового скопления людей в аэропорту сегодня", - цитирует агентство заявление дирекции аэропорта.
Ранее во вторник свыше 300 авиарейсов были отменены в международном аэропорту Гонконга, который работает с перебоями из-за массовых акций протеста.