Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԻԻՀ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադիին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ԱԽ մամուլի ծառայությունը:
«Դեսպան Սաջջադին, տեղեկացնելով իր պաշտոնավարման քառամյա շրջանի ավարտի և Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին, շնորհակալություն հայտնեց անցնող ժամանակահատվածում ՀՀ տարբեր գերատեսչությունների՝ ԻԻՀ դեսպանությանը ցուցաբերած աջակցության համար:
Ջերմ ու բարեկամական մթնոլորտում անցնող հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ Հայաստանի Հանրապետությունն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը հազարամյակների ընթացքում ապացուցել են բարձր մակարդակի քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային հարաբերությունները պահպանելու ու զարգացնելու երկուստեք ցանկությունը:
Բարձր գնահատելով երկու երկրների ու ժողովուրդների փոխօգնության ու փոխգործակցության հարուստ պատմությունը՝ քարտուղար Գրիգորյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Սաջջադիին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության տարիների ընթացքում իրականացրած աշխատանքի ու ցուցաբերած նվիրվածության համար և հաջողություն մաղթեց վերջինիս նոր նշանակումներում»,- նշված է հաղորդագրությունում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև առաջիկայում նախատեսվող բարձր մակարդակի փոխայցելություններին, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերին:

Армен Григорян принял посла ИРИ
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба Совбеза.
«Сообщив  об окончании его четырехлетней дипломатической миссии в Армении,  посол Саджади поблагодарил различные ведомства Республики Армения за помощь, оказанную посольству Ирана в течение этого времени.
Входе теплой и дружеской встречи Армен Григорян отметил, что Республика Армения и Исламская Республика Иран на протяжении веков доказали обоюдное  желание поддерживать и развивать политические, экономические и культурные отношения на высоком уровне.
Высоко оценивая богатую историю взаимопомощи и взаимодействия между двумя странами и народами, секретарь СБ РА  Григорян также поблагодарил посла Саджади за проделанную им  работу и  проявленную преданность делу в период дипломатической миссии в Армении и пожелал ему всяческих успехов в его новых назначениях.
В ходе встречи они собеседники коснулись предстоящих взаимных визитов на высоком уровне, а также совместных программ.