Տեղափոխության մասին լուրերը երբեմն ծիծաղելի են. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային թիմի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է առաջիկա մրցաշրջանում ակումբի տրամադրվածության մասին:
«Նախորդ մրցաշրջանում մենք հնարավորություն ունեինք մտնելու Անգլիայի առաջնության քառյակի մեջ, ցավոք, դա մեզ չհաջողվեց, բայց հավատում էինք մինչև վերջին րոպեն: Հնարավորություն կար հանդես գալու Չեմպիոնների լիգայում, եթե հաղթեինք Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչում, սակայն դա ևս չարեցինք: Հիասթափված էինք, սակայն հաջորդ մրցաշրջանում մենք նոր հնարավորություն կունենանք»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մխիթարյանի խոսքը փոխանցում է BBC-ին:
Հայ կիսապաշտպանը խոսել է շրջանառվող այն լուրերի մասին, ըստ որոնց, ինքը կփոխի ակումբը՝ շեշտելով, որ երբեմն կարդում է լուրեր իր տեղափոխության մասին, որոնք ճիշտ չեն: «Երբեմն տեղափոխության մասին լուրերը ծիծաղելի են»,-նշել է նա:
Անգլիայի առաջնության` Պրեմիեր լիգայի նոր մրցաշրջանի առաջին խաղում` օգոստոսի 11-ին, «Արսենալ»-ն արտագնա խաղում կմրցի «Նյուքասլ»-ի հետ:

Слухи о переходе иногда бывают смешны: Мхитарян
Полузащитник сборной Армении и лондонского “Арсенала” Генрих Мхитарян рассказал о настрое клуба в предстоящем сезоне.
“В прошлом сезоне у нас была возможность войти в четверку чемпионата Англии, к сожалению, нам это не удалось, но мы верили до последней минуты. Была возможность выступить в Лиге Чемпионов, если бы мы победили в финале Лиги Европы, но и этого мы не сделали. Мы были разочарованы, но в следующем сезоне у нас будет новая возможность”, - как передает «Арменпресс», слова Мхитаряна сообщило BBC.
Армянский полузащитник говорил о муссируемых слухах, согласно которым он сменит клуб, подчеркнув, что и он иногда читает слухи о его переходе, которые неверны. “Слухи о переходе иногда бывают смешны”, - отметил Мхитарян.