Google-ը հրաժարվեց պլանշետներ թողարկելուց
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Google-ը հայտարարել Է, որ դադարեցնում Է պլանշետների արտադրությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ընկերության ավագ փոխնախագահ Ռիք Օսթերլոհը հայտնել Է Twitter-ում:
«Այո, դա ճիշտ Է… Google HARDWARE թիմը կենտրոնանալու Է բացառապես նոութբուքեր ստեղծելու վրա»,-գրել Է նա, նշելով, որ «Android եւ Chrome OS թիմերը 100 տոկոսով հանձնառու են այն գործընկերների հետ երկարաժամկետ համագործակցությանը, որոնք պլանշետներ են թողարկում շուկայի բոլոր սեգմենտների համար»: Business Insider-ը, վկայակոչելով ընկերության ներկայացուցչին, հայտնում Է, որ Google-ը չի թողարկելու Pixel Slate-ի նոր մոդելներ: Նրա խոսքով՝ ընկերության աշխատակիցների մեծամասնությունը, որոնք զբաղվում Էին պլանշետների մշակմամբ, կանցնեն Pixelbook շարքի նոութբուքերի հետ աշխատանքին, իսկ մնացածներին կուղարկեն աշխատելու «գաղտնի նախագծերում»:
12,3 դյույմ դիսփլեյով Pixel Slate պլանշետը ներկայացվել Էր 2018 թվականի հոկտեմբերին: Սարքը հանդերձված Է 8-մեգապիքսելանոց երկու խցիկով եւ պատկերի առանձնահատուկ հստակություն ապահովող դիսփլեյով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Google отказалась от выпуска планшетов
Google объявила о прекращении производства планшетов. Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом сообщил старший вице-президент компании Рик Остерлох в своем Twitter.
"Да, это правда... Команда Google HARDWARE будет сосредоточена исключительно на создании ноутбуков", - написал он, отметив, что "команды Android и Chrome OS на 100% привержены долгосрочному сотрудничеству с партнерами, которые выпускают планшеты для всех сегментов рынка".
Business Insider со ссылкой на представителя компании сообщает, что Google не будет выпускать новые модели Pixel Slate. По его словам, большинство сотрудников компании, которые занимались разработкой планшетов, перейдут на работу с линейкой ноутбуков Pixelbook, а остальных напрявят на "конфиденциальные проекты".
Планшет Pixel Slate с дисплеем 12,3 дюйма был представлен в октябре 2018 года. Устройство оснащено двумя 8-мегапиксельными камерами, а дисплеем, обеспечивающим особую четкость изображения.