Ադրբեջանի հետ սահմանին իրավիճակը վերջին երկու օրերին համեմատաբար կայուն է. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում  իրավիճակը հունիսի 13-ի և նախորդ օրվա դրությամբ համեմատաբար կայուն է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը` պատասխանելով հարցին, թե ինչ իրավիճակ է սահմանին:
«Այս պահին երեկվա և այսօրվա զեկույցներով համեմատաբար կայուն վիճակ է»,-նշեց Տոնոյանը:
Հարցին, թե արդյոք կա՞ պատերազմի վտանգ` նախարարը վստահեցրեց` եթե պատերազմի սպառնալիքն անմիջական լինի, ինքն անպայման կտեղեկացնի:
Լրագրողի դիտարկմանը, թե կարծես անօդաչու թռչող սարքերի ակտիվություն է նկատվում շփման գծի երկայնքով, նա նշեց. «Մեր անօդաչու թռչող սարքերն էլ են թռչում ամբողջ երկայնքով»:
Լրագրողի դիտարկմանը, թե կարծես հատուկ ջոկատայինների կուտակում կա, Տոնոյանը նշեց, որ հատուկ ջոկատայինների կուտակում կա նաև մեր կողմից:

Ситуация на границе с Азербайджаном в последние два дня относительно стабильная: Давид Тоноян
Ситуация на армяно-азербайджанской границе и на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения относительно стабильная. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал министр обороны Армении Давид Тоноян, отвечая на вопрос о ситуации на границе.
“На данный момент, судя по вчерашним и сегодняшним докладам, относительно стабильная ситуация” - отметил Тоноян.
На вопрос, есть ли угроза войны, министр заверил, что если угроза войны будет непосредственной, он обязательно сообщит об этом.
На замечание журналиста о том, что, кажется, наблюдается активность беспилотников вдоль линии соприкосновения, он отметил: “Наши беспилотники тоже летают по всему периметру”.
На замечание журналистов о том, что у них скапливаются специальные отряды, Тоноян отметил, что специальные отряды есть и с нашей стороны.