Բրիտանացին 123 միլիոն ֆունտ Է շահել վիճակախաղով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի բնակիչը 123 միլիոն ֆունտ (156 միլիոն դոլար) Է շահել EuroMillions վիճակախաղով եւ դարձել երկրում երրորդ խոշորագույն շահումի տերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Mirror թերթը՝ վկայակոչելով վիճակախաղի աշխատակից Էնդի Քարտերին: «Տոմսի մի շատ հաջողակ տեր տարել Է ամբողջ խաղագումարը եւ 123 միլիոն ֆունտ շահել EuroMillions վիճակախաղով»,- հայտարարել Է Քարտերը:
Հաղթողին, որի անունն առայժմ հայտնի չԷ, հաջողվել Է գուշակել հինգ հիմնական եւ երկու լրացուցիչ թվերը: Առաջին EuroMillions վիճակախաղը տեղի Է ունեցել 2004 թվականի փետրվարի 13-ին երեք երկրում՝ Ֆրանսիայում, Իսպանիայում եւ Մեծ Բրիտանիայում: 2004 թվականի հոկտեմբերին վիճակախաղին միացել Է եւս վեց երկիր՝ Լյուքսեմբուրգը, Բելգիան, Շվեյցարիան, Պորտուգալիան, Իռլանդիան եւ Ավստրիան: Շահումը հարկվում Է սոսկ Շվեյցարիայում: Վիճակախաղի մեկ տոմսն արժե 2,5 եվրո: Ընդամենը վիճակախաղի մասնակից Է շուրջ 200 միլիոն մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նվովոստին:

Британец выиграл в лотерею 123 миллиона фунтов
Житель Великобритании выиграл 123 миллиона фунтов (156 миллионов долларов) в лотерею EuroMillions и стал обладателем третьего крупнейшего выигрыша в стране, сообщает газета Mirror со ссылкой на сотрудника лотереи Энди Картера.
"Один очень удачливый обладатель билета сорвал весь куш и выиграл 123 миллиона фунтов в лотерее EuroMillions", - заявил Картер,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Победителю, имя которого пока не известно, удалось угадать пять основных и два дополнительных номера.
Первая лотерея EuroMillions прошла 13 февраля 2004 года в трех странах: Франции, Испании и Великобритании. В октябре 2004 года к лотерее присоединилось еще шесть стран: Люксембург, Бельгия, Швейцария, Португалия, Ирландия и Австрия. Выигрыши облагаются налогом только в Швейцарии. Один лотерейный билет стоит 2,5 евро. Всего участниками лотереи являются около 200 миллионов человек.