Ալեն Դելոնն 83 տարեկանում նոր երգ Է ձայնագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիացի նշանավոր դերասան, մի քանի սերունդների սեքս-խորհրդանիշ Ալեն Դելոնը 83 տարեկանում նոր երգ Է ձայնագրել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Closer հանդեսը:
«Դա ապացույցն Է այն բանի, որ դերասանը 83 տարեկանում դեռեւս լի Է եռանդով»,-նշում Է հրատարակությունը: Կոմպոզիցիան կոչվում Է Je n՚aime que toi («Ես միայն քեզ եմ սիրում»), դրա խոսքերը գրել Է ֆրանսուհի Ջուլյա Պարին, իսկ երաժշտությունը՝ կանադացի հեղինակ Ռիկ Ալիսոնը: Երգի ձայնագրման աշխատանքը կատարվել Է Փարիզի Studio Saint Germain ստուդիայում:
Երգի հոլովակում պատկերված Է Դենոնն ինքը՝ ստուդիայում՝ կոմպոզիցիայի ձայնագրման գործընթացում: Ցածր, սրտահույզ ձայնով նա արտաբերում Է երգի բառերը, որն այնքան Էլ նման չԷ երգի. ավելի շուտ այն հուզիչ նամակ Է սիրո մասին:
Կողքին ռոյալ Է նվագում Ալիսոնը, իսկ Պարին հետեւում Է այդ ամենին՝ նույնպես ստուդիական ականջակալներ դրած: Տեսահոլովակն ավարտվում Է կնոջ պատկերող կադրով, որը կանգնած Է պատուհանի մոտ, որտեղից տեսարան Է բացվում դեպի Էյֆելյան աշտարակ:
Թատրոնի եւ կինոյի ֆրանսիացի դերասան, ռեժիսոր ու սցենարիստ Ալեն Դելոնն առավել մեծ ճանաչում Է ստացել շնորհիվ իր խաղացած դերերի այնպիսի ֆիլմերում, ինչպիսիք են՝ «Ռոկոն եւ նրա եղբայրները» (1960 թ.), «Վառ արեւի տակ» (1960 թ.), «Սամուրայ» (1967 թ.), «Երկուսը քաղաքում» (1973 թ.) ժապավենները: Ալեն Դելոնը «Մեր պատմությունը» ֆիլմի համար «Սեզար» մրցանակի եւ Բեռլինի միջազգային կինոփառատոնի պատվավոր մրցանակի դափնեկիր Է: Մայիսի վերջին 2019 թվականի Կաննի փառատոնի ընթացքում Դելոնը պատվավոր «Ոսկե արմավենու ճյուղի» դափնեկիր Է դարձել կինոմատոգրաֆի բնագավառում ներդրած ավանդի համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Ален Делон в 83 года записал новую песню
Знаменитый французский актер, секс-символ нескольких поколений Ален Делон записал в возрасте 83 лет новую песню. Как передает Арменпресс, об этом сообщает журнал Closer.
"Доказательство того, что и в 83 года актер все еще полон энергии", - отмечает издание.
Композиция называется Je n'aime que toi ("Я люблю только тебя"), слова к ней написала француженка Джулия Пари, а музыку - канадский автор Рик Аллисон. Работа над песней велась на студии Studio Saint Germain в Париже.
В клипе на песню запечатлен сам Делон в студии, в процессе записи композиции. Тихим, проникновенным голосом он произносит слова песни, которая не слишком похожа на песню - скорее, на пронзительное письмо о любви. Рядом на рояле играет Аллисон, а Пари наблюдает за этим, тоже надев студийные наушники. Завершается видео кадром с изображением женщины, стоящей у окна с видом на Эйфелеву башню.
Французский актер театра и кино, режиссер и сценарист Ален Делон наибольшую известность получил благодаря своим ролям в фильмах "Рокко и его братья" (1960), "На ярком солнце" (1960), "Самурай" (1967), "Двое в городе" (1973). Ален Делон является обладателем премии "Сезар" за фильм "Наша история" и почетной премии Международного Берлинского кинофестиваля.
В конце мая в ходе Каннского фестиваля 2019 года Делон стал обладателем почетной "Золотой пальмовой ветви" за вклад в кинематограф.