Դպրոցի հավաքարարը վիճակախաղի տոմսով 7 մլն դոլար Է շահել, բայց չի Էլ մտածում թողնել աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի Սուրեյ քաղաքի 58-ամյա բնակիչ Վիտո Խալասանը 2009 թվականին Ֆիլիպիններից տեղափոխվել Է Կանադա՝ երազելով լավ կյանք ապահովել իր ընտանիքի համար: 10 տարի անց նա հնարավորություն Է ստացել իրականացնել իր երազանքը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Իր ծննդյան օրվանից մի քանի օր անց Վիտո Խալասանը, որը հավաքարար Է աշխատում դպրոցում, անսպասելի նվեր Է ստացել ճակատագրից. նա իմացել Է, որ վիճակախաղի տոմսով 7 մլն կանադական դոլար Է շահել, հայտնել Է PEOPLE-ը: 58-ամյա հավաքարարը վատ տեսողություն ունի, ուստի երկար նայում Էր վիճակախաղի տոմսի թվերին եւ հրաժարվում Էր հավատալ իր աչքերին. չԷ որ դրանք համընկնում Էին շահող թվերին:
Հասարակ հավաքարարից նա միանգամից վերածվում Է միլիոնատիրոջ: Վիտոն երեք երեխա ու չորս թոռ ունի, եւ վիճակախաղի տոմսեր Էր գնում երազելով բարեկեցիկ կյանք ապահովել նրանց համար: «Ես երազում եմ հնարավորություն ունենալ հոգ տանել իմ երեխաների մասին եւ նրանց ապագան ավելի լավը դարձնել: Այժմ մենք կկարողանանք լավ տուն գնել իմ զավակների ու թոռների համար»,- ասել Է նա:
Բայց անակնկալ միլիոնները, ինչպես պարզվեց, բավարար չԷին ձեռք բերվածով սահմանափակվելու համար: Վիտոն հայտարարել Է, որ կշարունակի հավաքարար աշխատել, պարզապես կսկսի ավելի քիչ հերթափոխ վերցնել: Իր համար կարեւոր Է երեխաներին ավելի շատ տալ, եւ մի քանի միլիոն դոլարը սահման չԷ:

Школьный уборщик выиграл в лотерею 337 млн и даже не думает увольняться
58-летний житель канадского Суррея Вито Халасан переехал из Филиппин в Канаду в 2009 году, мечтая обеспечить своей семье лучшую жизнь. 10 лет спустя он получил шанс исполнить свою мечту.
Спустя несколько дней после своего дня рождения Вито Халасан, работающий уборщиком в школе, получил неожиданный подарок от судьбы: он узнал, что выиграл в лотерею 7 миллионов канадских долларов, что равно 337 миллионам рублей. Как передает Арменпресс, об этом сообщает PEOPLE.
У 58-летнего уборщика плохое зрение, поэтому он долго вглядывался в числа на лотерейном билете и отказывался верить своим глазам: ведь они совпали с выигрышными. Из простого уборщика он в одночасье превратился в миллионера. У Вито трое детей и четверо внуков, и лотерейные билеты он покупал, мечтая обеспечить им безбедную жизнь.
"Я мечтаю иметь возможность заботиться о своих детях и сделать их будущее лучше. Теперь мы сможем купить хороший дом для моих детей и внуков".
Но свалившиеся на голову миллионы, как оказалось, — не повод останавливаться на достигнутом. Вито заявил, что продолжит работать уборщиком, просто станет брать меньше смен. Для него важно дать детям как можно больше, и несколько миллионов долларов — не предел.