Իմ բոլոր երեխաները ընդունել են բոլոր տարիքային պատվաստումները. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ իր բոլոր երեխաներն ընդունել են բոլոր տարիքային պատվաստումները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա գրառում է արել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ անդրադառնալով մայիսի 22-ին անվանի գիտնական Հարալդ Զուր Հաուզենի հետ հանդիպմանը:
«Այսօր հյուրընկալեցի Նոբելյան մրցանակի դափնեկիր Հարալդ Զուր Հաուզենին, ով արգանդի վզիկի քաղցկեղի առաջացման պրոցեսում «Պապիլոմա» վիրուսի ազդեցության հայտնաբերողն է. նաեւ մեծ դեր է ունեցել պատվաստանյութի ստեղծման գործում:
Մանրամասն քննարկում ունեցանք, որի արդյունքներով եւս մեկ անգամ կոչ եմ անում բոլոր ծնողներին՝ անպայման պատվաստման տարեք ձեր երեխաներին:

Все мои дети получили все возрастные прививки: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что все его дети получили все возрастные прививки. Как сообщает Арменпресс, он написал об этом на своей странице в Facebook, комментируя встречу с известным ученым Харальдом цур Хаузеном.
“Сегодня я принял лауреата Нобелевской премии Харальда цур Хаузена, который изучил влияние вируса папилломы на развитие рака шейки матки, а также сыграл важную роль в создании вакцины.
Мы провели подробное обсуждение, по результатам которых я еще раз призываю всех родителей сделать прививки своим детям.