ԵԽ-ում հանդիսավորությամբ բացվեց Հայաստանի հեղափոխության մասին ցուցահանդեսը. ներկայացված են նաև «Արմենպրես»-ի լուսանկարները
ԵԽ-ում հանդիսավորությամբ բացվեց Հայաստանի հեղափոխության մասին
ցուցահանդեսը. ներկայացված են նաև «Արմենպրես»-ի լուսանկարները
ՍՏՐԱՍԲՈՒՐԳ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Եվրոպայի խորհրդում հանդիսավորությամբ բացվեց «Հայաստանի թավշյա հեղափոխություն»  խորագրով ցուցահանդեսը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ ՝ ցուցահանդեսի բացմանը ներկա  էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԵԽԽՎ նախագահ Լիլիան Մորի Պասկիեն, ԵԽ գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդը։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են «Արմենպրես» լրատվական գործակալության  լուսանկարիչներ Գևորգ Պերկուպերկյանի, Մխիթար Խաչատրյանի և Տաթև Դուրյանի, «Ֆոտոլուր»-ի լուսանկարիչներ Հայկ և Վահրամ Բաղդասարյանների լուսանկարները, ինչպես նաև ՀՀ վարչապետի լուսանկարիչ Տիգրան Մեհրաբյանի, լուսանկարիչներ Անի Գևորգյանի, Հրանտ Խաչատրյանի աշխատանքները։
Շուրջ քառասուն լուսանկար ամբողջությամբ պատմում է 2018 թվականի գարնանը Գյումրիից սկսված, Հայաստանի ամբողջ տարածքով ծավալված և Երևանում ավարտված հեղափոխության ընթացքը։

“The Velvet Revolution of Armenia” exhibition opened at CoE: Photos of ARMENPRESS also displayed
STRASBOURG, APRIL 11, ARMENPRESS. “The Velvet Revolution of Armenia” exhibition has been launched in the Council of Europe, reports Armenpress.
The opening of the exhibition was attended by Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Liliane Maury Pasquier and Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland.
The photos taken by ARMENPRESS news agency, Photolur, PM’s photographer Tigran Mehrabyan and photographers Ani Gevorgyan, Hrant Khachatryan, are displayed at the exhibition.
A total of 40 photos depict the whole process of the revolution that launched in spring 2018 in Gyumri, spread across all Armenia and ended in Yerevan.