Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Դարիղա Նազարբաևայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության Խորհրդարանի Սենատի նորընտիր նախագահ Դարիղա Նազարբաևայի հետ և շնորհավորել նրան այդ բարձր պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ջերմ ու բարեկամական զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Դարիղա Նազարբաևայի հարուստ փորձն ու գիտելիքները նոր պաշտոնում լավագույնս կծառայեն բարեկամ Ղազախստանի հետագա առաջընթացին, ինչպես նաև հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Դարիղա Նազարբարևային մաղթել է առողջություն, անսպառ եռանդ և հաջողություններ պատասխանատու գործունեության մեջ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Սենատի նախագահ Դարիղա Նազարբաևային:
Կարևորելով հայ-ղազախական միջխորհրդարանական կապերը՝ նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի և Ղազախստանի ժողովուրդների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները և փոխադարձ հարգանքն ամուր հիմք կծառայեն երկու պետությունների խորհրդարանների արդյունավետ համագործակցության խորացման համար:

President Sarkissian holds phone talk with new Speaker of Kazakhstan’s Senate
YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a telephone conversation with new chair of the Senate (upper house of parliament) of Kazakhstan Dariga Nazarbaeyva to congratulate her on assuming office, the Armenian President’s Office told Armenpress.
During the phone talk the Armenian President expressed confidence that Dariga Nazarbaeyva’s rich experience and knowledge will serve at best to the future progress of friendly Kazakhstan, as well as the development of the Armenian-Kazakh inter-parliamentary ties.
President Sarkissian wished Nazarbaeva health, energy and success in her responsible activity, and peace and welfare to the good people of Kazakhstan.
Armen Sarkissian also sent a congratulatory letter to Dariga Nazarbaeyva, where he expressed hope that the current friendly ties and mutual respect between the two peoples will contribute to deepening the effective cooperation of the parliaments of the two states.