Նիկոլ Փաշինյանը Ղազախստանի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝  Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Ղազախստանի Հանրապետության նախա­գահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր հարուստ փորձառությունն ու գիտելիքները լավագույնս կծառայեն Ղազախ­ստա­նի հետագա զարգացմանն ու առաջընթացին:
Մեր ժողովուրդների միջև ջերմ բարեկամությունն ու փոխադարձ հար­գանքն ամուր հիմք են հանդիսանում միջպետական հարաբերությունների շարու­­նակական ամրապնդման համար: Պատրաստակամություն եմ հայտնում սերտորեն համագործակցել Ձեզ հետ երկկողմ ու բազմակողմ ձևաչափերով՝ հայ-ղազախական հարաբերությունների հետագա ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի, քաջառողջություն, անսպառ եռանդ և վերելքներ՝ ի նպաստ Ղազախստանի բարե­­կամ ժողովրդի բարօրության»,- նշված է ՀՀ վարչապետի շնորհավորական խոսքում:

Nikol Pashinyan congratulates Kasim-Zhomart Tokayev on assuming office of Kazakhstan President
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan congratulated Kasim-Zhomart Tokayev on assuming the position of the President of Kazakhstan, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia.
“I cordially congratulate you on assuming the office of President of the Republic of Kazakhstan. I am convinced that your rich experience and knowledge will best promote Kazakhstan’s further development and progress.
The warm friendship and mutual respect between our two peoples provide a solid basis for continued development of interstate relations. I am prepared to closely cooperate with you in bilateral and multilateral formats for the furtherance and deepening of the Armenian-Kazakh relations.
Dear Kasim-Zhomart Kemelovich, taking this opportunity, I wish you good health, inexhaustible energy and many achievements for the welfare of the friendly people of Kazakhstan”, reads the PM’s message.