Թումանյան քաղաքից մինչև «Սանահին» կայարան ճանապարհահատվածը ժամանակավորապես փակ է լինելու երթևեկության համար
Թումանյան քաղաքից մինչև «Սանահին» կայարան ճանապարհահատվածը
ժամանակավորապես փակ է լինելու երթևեկության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման (Մ6) միջպետական ավտոճանապարհին մարտի 20-ին իրականացվելու են պայթեցման աշխատանքներ, ինչի պատճառով ժամը 11:00-18:00-ն ընկած հատվածում Թումանյան քաղաքից մինչև «Սանահին» կայարան ճանապարհահատվածը փակ է լինելու երթևեկության համար։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, պայթեցման աշխատանքներն իրականացվում են Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման (Մ6) միջպետական ավտոճանապարհի վերականգնման և բարելավման ծրագրի շրջանակներում։

Участок дороги от города Туманян до станции “Санаин” будет временно закрыт для движения
Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщает, что 20 марта на межгосударственной автотрассе Ванадзор-Алаверди-граница Грузии (М6) будут проведены взрывные работы, в связи с чем с 11:00 до 18:00 участок дороги от города Туманян до станции ''Санаин'' будет закрыт для движения.
Как сообщили «Арменпресс» в информационной службе Министерства транспорта, связи и информационных технологий РА, взрывные работы проводятся в рамках программы восстановления и улучшения межгосударственной автодороги Ванадзор-Алаверди-граница Грузии (М6).