Նախագահ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության նախագահին
Նախագահ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եթովպիայի Դաշնային
Ժողովրդավարական Հանրապետության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետության նախագահ տիկին Սահլե-Վորկ Զեուդեին՝ Ադիս Աբեբայում օդանավի կործանման կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,
հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծ ցավով տեղեկացա մարտի 10-ին Ադիս Աբեբայից Նայրոբի մեկնող օդանավի կործանման մասին։
Այս ծանր պահին Ձեզ եմ հղում իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունը, իսկ զոհվածների ընտանիքներին և հարազատներին մաղթում ուժ և համբերություն»։

Президент Республики Армения направил телеграмму соболезнования президенту Федеративной Демократической Республики Эфиопия
Президент Республики Армения направил телеграмму соболезнования президенту
Федеративной Демократической Республики Эфиопия
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования президенту Федеративной Демократической Республики Эфиопия Сахле-Ворк Зевде в связи с крушением самолета в Аддис-Абебе. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента, в послании, в частности, говорится:
“С глубокой скорбью узнал о произошедшем 10 марта в Аддис-Абебе крушении самолета.
В этот тяжелый момент выражаю Вам глубочайшее сочувствие и поддержку, а семьям и родственникам погибших - сил и терпения”.