Հրապարակվել Է «Գահերի խաղի» եզրափակիչ եթերաշրջանի թրեյլերը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: HBO հեռուստացանցը կադրեր Է հրապարակել «Գահերի խաղի» եզրափակիչ եթերաշրջանից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Սերիալի ութերորդ եթերաշրջանի Էպիզոդներից հատվածներ են հայտնվել ցանցի գլխավոր պրեմիերաների թրեյլերում, որոնց ցուցադրությունը պլանավորված Է 2019 թվականին: Հանդիսատեսները նոր սերիաները կկարողանան դիտել ապրիլի 15-ից սկսած:
«Գահերի խաղը» հեռուստասերիալը նկարահանվել Է Ջորջ Մարտինի «Սառույցի եւ կրակի երգը» ֆենթեզի-շարքի հիման վրա: Վիպաշարի եւ սերիալի գործողությունը տեղի Է ունենում երկու մտացածին մայրցամաքներում, որտեղ մի շարք արիստոկրատական տոհմեր մրցակցում են Վեսթերոսի յոթ թագավորությունների նկատմամբ գերիշխանության համար այն դեպքում, երբ ողջ մարդկությանը ոչնչացում Է սպառնում անդրշիրիմյան ուժերի արշավանքի պատճառով:
Սերիալի ստեղծողները, որն առավել մեծ ժողովրդականություն վայելողներից մեկն Է դարձել պատմության մեջ, «Էմմի» 38 հեղինակավոր մրցանակ Է ստացել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Опубликован трейлер финального сезона "Игры престолов"
Фрагменты из эпизодов восьмого сезона сериала попали в трейлер главных премьер сети, показ которых запланирован на 2019 год. Зрители смогут увидеть новые серии, начиная с 15 апреля.
Телесериал "Игра престолов" снят по фэнтези-циклу Джорджа Мартина "Песнь льда и пламени". Действие романов и сериала происходит на двух вымышленных континентах, где ряд аристократических родов соперничают за господство над семью королевствами Вестероса, в то время как всему человечеству грозит уничтожение из-за нашествия потусторонних сил,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Проект получил всеобщее признание за детальную разработку и неожиданные повороты сюжета, включая гибель главных героев. Создатели сериала, который стал одним из самых популярных в истории, получили 38 престижных премий "Эмми".